Szukaj

Ból karku

Podziel się
Komentarze1

Bóle pleców najczęściej są spowodowane błędnym kołem polegającym na tym, że mięśnie są mocniej napięte niż to dla nich korzystne. Bóle wzmagają napięcie mięśni, uniemożliwiające dostateczną regenerację krążków międzykręgowych. Zaburzone zostaje współdziałanie poszczególnych kręgów. Mięśnie usiłują wyrównać to zaburzenie przez dalsze wzmożenie napięcia. To wzmożone napięcie jest z kolei wyrazem zaburzenia równowagi pomiędzy napięciem a rozluźnieniem (odprężeniem).

Inne nazwy choroby: Ból pleców;
Słowo "postawa" ma podwójne znaczenie: oznacza stan psychiki i zewnętrzną sylwetkę człowieka, elementy, które wzajemnie na siebie wpływają. Zmiana postawy (sylwetki) wpływa na psychikę i odwrotnie - psychika wpływa na postawę (sylwetkę).

Nerwoból o takiej lokalizacji zaczyna się stopniowym nasileniem bólów karku i głowy w okolicy potylicznej. Chory często nagle (np. po obudzeniu się rano) zaczyna odczuwać ostry ból w karku, promieniujący do barku lewego lub prawego (lub obu równocześnie) i okolicy międzyłopatkowej, a niekiedy dalej wzdłuż ramienia i przedramienia. Bólom tym może niekiedy towarzyszyć wrażenie drętwienia, cierpnięcia lub też mrowienia palców dłoni, a niekiedy nawet całych kończyn górnych. Równolegle z tymi dolegliwościami chorzy odczuwają mniej lub bardziej usztywniony kark oraz nasilanie się dolegliwości bólowych przy wszelkich ruchach w zakresie kręgów szyjnych lub stawów barkowych.

Komentarze do: Ból karku (1)

anna808
anna808 12-07-2010 11:26

akupresura na ból pleców

1

Do najczęstszych przyczyn bólu pleców należą: brak aktywności fizycznej, nieprawidłowa postawa, siedzący tryb życia, jak również wykonywanie ciężkich prac fizycznych obciążających kręgosłup. Dolegliwości związanych z ból... pokaż całość

OdpowiedzPokaż cały wątek (1)
Dodaj komentarzPokaż wszystkie komentarze