Szukaj

Agresywność u dziecka ma wpływ na zdrowie w wieku dorosłym

Podziel się
Komentarze0

Agresywne dzieci częściej korzystają z opieki zdrowotnej w wieku dorosłym, jak wskazuje międzyuniwersyteckie badanie, przeprowadzone przez panią Caroline Temcheff, profesor na uniwersytecie w Sherbrooke.Według bardzo długiej pracy badawczej, przeprowadzanej przez 30 lat na 3 913 mieszkańcach Quebeku, zachowania agresywne, które przejawiały się już od dzieciństwa, pozwalały przewidywać wiele zagrożeń dla zdrowia w wieku dorosłym.

Agresywność w wieku dziecięcym jest bezpośrednio związana ze wzrostem poziomu korzystania z opieki medycznej w wieku dorosłym, stwierdza pani profesor Temcheff, z departamentu wychowania i psychologii. Niezależnie od tego, czy chodzi o liczbę wizyt u specjalistów, na oddziałach ratunkowych, u dentystów, a także o liczbę przyjęć do szpitala z powodów zdrowotnych.


Opierając się na danych pochodzących z badań nazwanych Concordia Longitudinal Risk Project, zespół badaczy kierowany przez panią profesor przebadał poziom korzystania z opieki zdrowotnej pośród uczestników tego projektu, aby lepiej poznać wpływ agresywności w czasie dzieciństwa na zdrowie w wieku dorosłym.

W ramach swojego badania, naukowcy odkryli, że agresywność dziecięca może być bezpośrednio związana ze wzrostem wizyt u lekarzy generalnych (8,1%), ze wzrostem poziomu zapotrzebowania na opiekę lekarską z powodu urazów (10,7%), tak samo jak i ze wzrostem poziomu chorób spowodowanych przez styl życia, takich jak otyłość, cukrzyca typu 2, alkoholizm.

Komentarze do: Agresywność u dziecka ma wpływ na zdrowie w wieku dorosłym

Ta treść nie została jeszcze skomentowana.

Dodaj pierwszy komentarz