Szukaj

11-letni Brytyjczycy hospitalizowani z powodu alkoholu!

Podziel się
Komentarze0

Liczba jest duża i stale rośnie – w ciągu roku w Wielkiej Brytanii na szpitalne oddziały ratunkowe z powodu alkoholu przyjęto blisko 300 dzieci poniżej 11 roku życia. Proporcja ta, według BBC, wzrosła o 1/3 w stosunku do 2011. Dane te uzyskano od 125 placówek zdrowia.Pokazują one, że Szkocja i południowa Walia są najbardziej dotkniętymi tym zjawiskiem regionami w UK.

Dodatkowo statystyki ujawniają, że w sumie 6 580 nieletnich zostało przyjętych do szpitala z powodu problemów związanych z alkoholem, a ta liczba jest mniejsza w porównaniu do roku poprzedniego (7 821).

Poza tym dziewczęta w wieku 12 – 14 i 15 – 17 lat częściej goszczą na oddziałach ratunkowych niż chłopcy.

Prof. Ian Gilmore, przewodniczący UK Alcohol Health Alliance, mówi: - 1 dziecko na 10 w wieku 11 lat w ciągu ostatniego tygodnia wypiło alkohol. Najmłodsi, ci w wieku poniżej 11 lat, piją przede wszystkim, aby poeksperymentować, ale starsze dzieci, w wieku 11 – 16 lat, piją już regularnie.


Według brytyjskiej agencji NHS, 1 nieletni konsument alkoholu na 4 w Zjednoczonym Królestwie wypija równowartość 3,5 litra piwa tygodniowo.

Niestety, na tych nieletnich amatorów procentów czyhają liczne niebezpieczeństwa. Ich ciała szybciej poddają się skutkom upicia i bardziej niż dorośli ryzykują zatruciem alkoholowym.

Nieletni chowają się ze swoim piciem przed rodzicami, a kiedy zdarzy się coś złego i dzwonią po pogotowie, nie są w stanie podać dokładnej lokalizacji i mówią, że znajdują się pod drzewem albo na dworze. Wymioty także mogą ich udusić.

Jeżeli chodzi o młode dziewczęta, alkohol naraża je na molestowanie seksualne i gwałty.

Każdego roku brytyjskie szpitale przyjmują ponad 1 mln osób dotkniętych problemami alkoholowymi.

Komentarze do: 11-letni Brytyjczycy hospitalizowani z powodu alkoholu!

Ta treść nie została jeszcze skomentowana.

Dodaj pierwszy komentarz