Szukaj

Sprężyste i lśniące loki? Ty też możesz je mieć!

Podziel się
Komentarze0

Piękne, sprężyste, lśniące- te przymiotniki zazwyczaj określają włosy proste. Co zrobić, by twoje kręcone lub falowane włosy opisywały te same słowa? Zastosuj się do naszych porad! Bardzo często włosy kręcone są przesuszone i pozbawione blasku. Kolejną ich wadą jest to, że łatwo się puszą, a kontakt z wilgocią sprawia, że nie mamy ochoty pokazać się ludziom. Znasz te problemy?

Sprężyste i lśniące loki? Ty też możesz je mieć!

Wcale nie musimy wstydzić się naszych loków i na siłę prostować je prostownicą. Pamiętajmy bowiem, że średnia temperatura, do której nagrzewa się to urządzenie to 200 stopni Celsjusza. Trudno wyobrazić sobie, że nasze włosy muszą przeżywać takie katusze.

Odpowiednie cięcie

Plączące się i falowane włosy potrzebują odpowiedniego strzyżenia. Czasem lepiej wybrać się do drogiego, dobrego fryzjera raz na 3 miesiące i zapłacić niemałą kwotę niż narazić naszą fryzurę na nieład, bynajmniej nie artystyczny.
Przy kręconych włosach najlepiej sprawdzają się fryzury długie i pół długie. Nie bój się jednak, gdy stylista zaproponuje krótkie, asymetryczne cięcie przy grubych lokach fryzura taka wygląda modnie i nowocześnie, do tego nie wymaga wiele uwagi. Przy lekko falowanych włosach sprawdzi się również bob - romantyczny, a zarazem elegancki.


Jeżeli jednak wolisz włosy długie, istnieją dwie metody strzyżenia: na włosach wyprostowanych lub mokrych, naturalnie kręconych. Tego typu włosy są często bardzo gęste, w związku z tym fryzjer powinien lekko je ściąć z objętości, dzięki czemu stracą one kształt litery A.


Odpowiednia pielęgnacja kluczem do sukcesu


Włosy kręcone należy myć delikatnym szamponem, który ich nie przesuszy. Ważny jest także sposób mycia, a mianowicie delikatne koliste ruchy, dzięki którym nasza czupryna nie zostanie splątana i łatwiej się rozczesze. Nałóż na same końce mocno nawilżającą i regenerującą odżywkę. Należy pamiętać, że dobra odżywka to klucz do sukcesu.

Odżywka do spłukiwania działa mocniej, jednak nie zmywaj jej od razu. Aby zadziała potrzymaj ją na włosach przynajmniej przez 5 minut. Raz w tygodniu użyj też intensywnie regenerującej maseczki do włosów (możesz też użyć takiej z woskiem). Produkt nałóż na ¾ długości włosów, omijając nasadę, następnie zawiń włosy w folię i owiń ciepłym ręcznikiem, spłucz włosy po minimum godzinie.

Po umyciu włosów, użyj grzebienia o szeroko rozstawionych ząbkach (szczotka mogłaby je zbytnio zniszczyć i poplątać). Jeżeli rozczesanie włosów wydaje ci się abstrakcją, możesz zastosować odżywki bez spłukiwania ułatwiającej tę czynność.

Preparaty do kręconych włosów

W sklepach można znaleźć wiele produktów przeznaczonych specjalnie do włosów kręconych. Nie bez powodu mają właśnie takie zastosowanie, ograniczają one bowiem puszenie, a także delikatnie nabłyszczają włosy.

Na włosy lekko falowane możesz nałożyć piankę przeznaczoną do loków i delikatnie ugniatać pasmo po pasmie, kierując przy tym na nie strumień powietrza suszarki.

Komentarze do: Sprężyste i lśniące loki? Ty też możesz je mieć!

Ta treść nie została jeszcze skomentowana.

Dodaj pierwszy komentarz