Szukaj

Co wpływa na bezpieczeństwo depilacji?

Podziel się
Komentarze0

Depilacja to najskuteczniejsza metoda usuwania niechcianego owłosienia. Bezpieczeństwo zabiegu zależy przede wszystkim od tego, jakie urządzenie zostanie użyte do jego przeprowadzenia. Którą technologię wybrać i w jakim czasie się na nią zdecydować, aby uniknąć niechcianych komplikacji?

Co wpływa na bezpieczeństwo depilacji?


Tradycyjne metody depilacji wiążą się z krótkotrwałymi efektami, a ich częste stosowanie powoduje podrażnienia. Szukając mniej czasochłonnych i bardziej skutecznych sposobów, korzystamy z szerokiego wyboru ofert gabinetów kosmetycznych, dzięki którym możemy dłużej cieszyć się gładką skórą.

Warto pamiętać, że aby zabieg przyniósł oczekiwane efekty musi być przeprowadzony w specjalistycznym gabinecie przez wykwalifikowaną osobę. Jednak największy wpływ na skuteczność i bezpieczeństwo depilacji ma urządzenie, którym jest ona wykonywana.

Technologia a bezpieczeństwo

Depilacja za pomocą energii światła polega na absorpcji światła przez barwnik zawarty w łodydze włosa – melaninę. Łodyga podgrzewa się i oddaje ciepło do mieszka włosowego. Aby mieszek został zniszczony i był niezdolny do ponownego wytworzenia włosów, promień świetlny musi dotrzeć do głębokości, na której znajduje się brodawka włosowa.

W przypadku jasnego owłosienia sytuacja staje się bardziej skomplikowana, ponieważ łodyga zawiera małą ilość melaniny i cechuje ją niskie wchłanianie energii. W takiej sytuacji niezbędna jest aplikacja impulsu światła o dużej mocy, co bywa bolesne i wiąże się z ryzykiem oparzenia. Nieprzyjemne odczucia są wynikiem wchłaniania światła przez melaninę zawartą w skórze.


Na szczęście istnieją nowoczesne rozwiązania, które zapewniają głębokie działanie lasera i eliminują absorpcję energii przez tkanki sąsiadujące z włosem. - Innowacyjna platforma  elõs™ to unikalne połączenie energii światła z energią bipolarnego prądu RF, dzięki czemu zabieg skutecznie usuwa każdy rodzaj owłosienia. Zmniejszenie energii światła i zastąpienie jej prądem RF, minimalizuje ryzyko poparzeń, natomiast specjalna głowica terapeutyczna schładza skórę i zabezpiecza naskórek przed przegrzaniem – wyjaśnia Urszula Sztwiertnia, konsultant medyczny firmy


SHAR-POL, specjalizującej się w technikach laserowych z zakresu medycyny estetycznej. Przyczyną bólu w trakcie zabiegu epilacji jest przegrzanie tkanki skóry. W zaawansowanych technologiach stosuje się metodę kilkakrotnych strzałów światłem w tym samym miejscu, o mniejszej energii. Z uwagi na to, że skóra szybciej oddaje ciepło pomiędzy kolejnymi dawkami energii niż łodyga włosa, tylko ona jest schładzana.

Temperatura mieszka włosa nie obniża się, a każdy kolejny impuls podnosi jego temperaturę. - Wielokrotne naświetlanie skóry sprawdzoną klinicznie falą 810nm o energii niższej od wartości progowej powodującej ból, zapewnia szybką i najmniej bolesną epilację. Bezpieczeństwo zabiegu zwiększa mechanizm ciągłego monitorowania temperatury skóry z automatycznym przerywaniem impulsu po osiągnięciu niebezpiecznego poziomu – dodaje ekspert z SHAR-POL.

Zima – najlepszy czas na depilację

Na zabieg laserowej depilacji najlepiej zdecydować się jesienią lub zimą, kiedy nie jesteśmy narażeni na działanie promieni słonecznych. Nawet jeśli korzystamy z innowacyjnych technologii wykonujących zabiegi na opalonej skórze, wizyty w gabinecie kosmetycznym nie powinniśmy odkładać na ostatnią chwilę. Najlepsze efekty uzyskiwane są na włosach w fazie wzrostu, przez co zabieg należy powtórzyć kilka razy w odstępach od 3 do 7 tygodni. Rozpoczęcie serii w odpowiednim czasie, pozwoli nam cieszyć się gładka skórą już w pierwszych dniach wiosny.

Depilacja to doskonała alternatywa dla mało skutecznych i czasochłonnych domowych sposobów usuwania niechcianego owłosienia. Nie należy jednak zapominać, że gwarancją jej skuteczności i bezpieczeństwa jest wybór właściwego gabinetu, korzystającego z najnowszych technologii.

Komentarze do: Co wpływa na bezpieczeństwo depilacji?

Ta treść nie została jeszcze skomentowana.

Dodaj pierwszy komentarz