Szukaj

W związku najważniejsza jest szczerość

Każdy z nas czasem kłamie. Sądzimy, że w ten sposób unikniemy konfliktów. Niestety, ta metoda nie pozwala zbudować prawdziwej i zdrowej relacji. Podstawą każdego związku jest bowiem przede wszystkim szczerość.

W związku najważniejsza jest szczerość

Niektórzy nadal będą upierać się, że niekiedy lepiej nie mówić całej prawdy, by nie zranić partnera. Pamiętajmy jednak, że w ten sposób nie można żyć na dłuższą metę.

Sami możemy zaplątać się we własnych kłamstwach, co z pewnością wzbudzi niepokój partnera. Albo z przyczyn niezależnych od nas prawda w pewnym momencie niemal na pewno ujrzy światło dzienne.

Dlaczego kłamstwo może być niebezpieczne?


Gdy partner odkryje, że coś przed nim ukrywamy najprawdopodobniej poczuje się zdradzony, a nawet może stracić do nas zaufanie. Jest to początek rozpadu związku. A jeśli kłamstwo dotyczyło wyjątkowo poważnej sprawy, również moment jego odkrycia może być jednocześnie końcem relacji.

To prawda, że mówienie za każdym razem całej prawdy bywa stresujące. Jednak nie tak bardzo, jak próby ukrywania jej przez dłuższy czas.

Prowadzi to do wewnętrznych napięć, niekiedy nawet agresji w stosunku do partnera. Lepiej jest powiedzieć najgorszą i najbardziej bolesną prawdę, niż żyć w kłamstwie.

Oszukując nie zbudujemy zaufania, bez którego żaden związek nie przetrwa próby czasu.


Komentarze do: W związku najważniejsza jest szczerość

Ta treść nie została jeszcze skomentowana.

Dodaj pierwszy komentarz