Szukaj

Testy genetyczne w internecie: rozwijający się rynek, który niepokoi

Podziel się
Komentarze0

Dzisiaj, możliwe jest zrobienie sobie testu genetycznego, niezbyt drogiego, dzięki kilku kliknięciom w sieci Web. Ten test pozwala na określenie chorób, które najbardziej nam zagrażają.Jest to rynek w pełni ekspansji, który niepokoi coraz bardziej lekarzy i parlamentarzystów we Francji.

Dzięki internetowi, od tej pory jest możliwe wykonywanie testów genetycznych. Zasada? Wysłanie próbki krwi na przykład do firmy, która bierze na siebie zadanie zidentyfikowanie profilu genetycznego każdego z nas i poinformowanie zainteresowanych o głównych chorobach, na których rozwinięcie jesteśmy najbardziej narażeni w ciągu naszego życia, donosi pismo Le Parisien.


Test jest płatny, ale pozostaje w zasięgu Francuzów (10 euro). Jednakże, firmy proponujące ten typ usług w większości siedzibę mają w Stanach Zjednoczonych.

Jeśli nawet we Francji sprzedaż testów gentycznych jest zakazana, to ułatwiony dostęp do tego typu testów, sprawia, że każdy może je przeprowadzić bez żadnych problemów.

Jest to niebezpieczny biznes, zdaniem lekarzy i genetyków, którzy chcieliby prawnego uregulowania tego „zatrważającego handlu”. Poza tym, sama skuteczność tych testów jest czasami poddawana w wątpliwość.

Deputowany UMP oraz lekarz specjalista od spraw bioetyki, Jean Leonetti, wyjaśnia: nawet jeśli testy te opierają się na pewnych naukowych elementach, to każda choroba ma wiele czynników, a one mogą mylić. I dobrze wiemy, że sam styl życia jest ważniejszy niż czynnik genetyczny.

Komentarze do: Testy genetyczne w internecie: rozwijający się rynek, który niepokoi

Ta treść nie została jeszcze skomentowana.

Dodaj pierwszy komentarz