Szukaj

Jedzenie ma związek ze stresem?

Podziel się
Komentarze0

Nowe badania opublikowane w czasopiśmie Psychological Science pokazują, że w trudnych czasach ludzie są bardziej skłonni do poszukiwania wysokokalorycznych pokarmów. W szczególności, gdy jesteśmy zaskoczeni wiadomością, że musimy szykować się na nadchodzące "trudne czasy"."Teraz wiemy, że takiego rodzaju wiadomości powodują, że ludzie kierując się instynktem przetrwania szukają większej ilości kalorii. Ci, którzy planują rozpocząć nowy rok odżywiając się zdrowiej niż zazwyczaj, lepiej, aby wyłączyli wiadomości na chwilę," mówi badacz Juliano laran, który jest profesorem marketingu na University of Miami School of Business Administration.

Badanie składało się z kilku doświadczeń. W jednym z eksperymentów badani myśleli, że testują smak nowego rodzaju M&Ms - połowa z nich myślała, że testuje nowe niskokaloryczne M & Ms, a druga połowa, że próbuje nowych bardziej kalorycznych M&Ms.


Jednakże, M&Ms były naprawdę te same - naukowcy dzięki badaniu mogli zobaczyć jak wielu z uczestników spożyło cukierki po obejrzeniu na plakatach treści, które przedstawiały wojnę czy coś zagrażającego życiu, oraz jak wielu badanych spożyło cukierki po zobaczeniu plakatów, które po prostu przedstawiały neutralne informacje.

Naukowcy odkryli, że uczestnicy badania, którzy oglądali plakaty o tematyce walki, które mówiły o pewnych trudnościach i zmaganiach, kiedy podano im niby wysokokaloryczne M&Ms, jedli ich więcej niż ci, którzy oglądali takie same plakaty, ale którzy otrzymali niskokaloryczne M&Ms.

Naukowcy nie znaleźli nigdy wcześniej powiązania między spożywaniem M&Ms i oglądaniem neutralnych plakatów.

Jaka inna rzecz może pobudzić ludzi do chęci spożywania większej ilości wysokokalorycznego jedzenia?

Niejedzenie śniadania - według ostatniego badania przedstawionego na dorocznym spotkaniu Society of Neuroscience. Badania wykazały, że mózg domaga się bardziej wysokokalorycznych posiłków u osoby, która pominie śniadanie, niż u osoby, która zjadła posiłek rano.

Komentarze do: Jedzenie ma związek ze stresem?

Ta treść nie została jeszcze skomentowana.

Dodaj pierwszy komentarz