Szukaj

Depresja i odżywianie: produkty przeciwko smutkowi

Podziel się
Komentarze0

Istnieją produkty spożywcze, które pomagają zmniejszyć objawy depresji, stwierdzają specjaliści. Mamy do dyspozycji wiele sposobów leczenia depresji, włączając w to przede wszystkim opiekę medyczną i zażywanie odpowiednich lekarstw. Jednakże, należy pamiętać również o tym, że niektóre pokarmy także mogą nam pomóc w tej chorobie.Co nie zmienia faktu, że nawet one nie są one cudownym rozwiązaniem, ani panaceum na wszelkie bolączki. Nie można jednak odmówić im tego, że pomagają nam one odzyskać odrobinę energii, a także nabrać sił do walki z tymczasową depresją.

Jak podaje internetowa strona MedicMagic, olej rybny zwiększa poziomy kwasu tłuszczowego EPA w organizmie. Kwasu tłuszczowego EPA  bardzo często bowiem brakuje w organizmach ludzi cierpiących na depresję.

Olej rybny również jest bogaty w kwasy tłuszczowe omega-3, o których wiemy już od dawna, że są dobre dla naszego mózgu. Kwasy tłuszczowa omega-3  znajdujemy również w orzechach włoskich, w nasionach lnu, w tłustych rybach, takich jak łosoś i tuńczyk.


Więcej cudownych pokarmów? No to po kolei: mamy również brązowy ryż. Brązowy ryż jest bowiem bogaty w witaminy B1 i B3, oprócz tego, że ma całe mnóstwo kwasu foliowego, który stopniowo uwalnia glukozę do krwi, co pomaga w kontrolowaniu wahania nastrojów.

Mamy również drożdże, które są warte naszej uwagi ze względu na zawartość witamin B1, B2, B3, a także ponad 16 aminokwasów niezbędnych dla prawidłowego funkcjonowania układu nerwowego. Drożdże zawierają również 14 różnych minerałów.

Ze swojej strony, płatki owsiane zawierają kwas foliowy, kwas pantotenowy oraz witaminy B6 i B1. A to wszystko pomaga obniżyć poziom złego cholesterolu i kontrolować nastrój.

A w końcu, mamy także kapustę zawierającą witaminę C i kwas foliowy, tym samym  pomagającą uniknąć stresu, infekcji oraz chorób serca.

Ponadto, aby skutecznie zwalczyć depresję, powinniśmy ćwiczyć rano w świetle słonecznym. Najlepiej przyswoić sobie zwyczaj ćwiczenia co najmniej trzy razy w tygodniu.

Komentarze do: Depresja i odżywianie: produkty przeciwko smutkowi

Ta treść nie została jeszcze skomentowana.

Dodaj pierwszy komentarz