Szukaj

Depresja - smutek, który można wyleczyć

Poczucie bezradności, przygnębienie, czarne myśli zdarzają się każdemu, jednak u wielu osób to uczucie trwa miesiącami. Wtedy nie jest to już zwykła chandra, lecz poważna choroba, którą należy leczyć. Depresja może trwać kilka tygodni, kilka miesięcy, może przebiegać sezonowo (jesień, zima), może również towarzyszyć człowiekowi całe życie. Niezależnie od jej rodzaju, z depresją da się żyć, pod warunkiem jednak, że zostanie zdiagnozowana i pod okiem specjalisty leczona.





Z danych przedstawionych przez Światową Organizację Zdrowia wynika, że depresja stanowi czwarty najpoważniejszy problem zdrowotny na świecie. Oprócz tego, depresja jest najczęstszą chorobą psychiczną. Jednym z głównych problemów w depresji jest śmiertelność związana z tą chorobą; statystykidowodzą, że przyczyną zgonu ok. 20-30% chorych jest zamach na własne życie.

Typowe objawy depresji to smutek, przygnębienie, niemożność odczuwaniaradości ("nic nie cieszy"), zmniejszenie zainteresowań, lęk, uczuciewewnętrznego napięcia, trudności z myśleniem, skupieniem uwagi ipodejmowaniem decyzji, zaburzenia snu, poczucie winy lub braku własnej wartości, uczucie stałego zmęczenia lub braku energii, myśli samobójcze, dolegliwości bólowe (bóle głowy, brzucha, bóle w klatce piersiowej, nerwobóle), utrata masy ciała.

Mimo że choroba dotyka już ponad sto milionów osób na świecie a wsamej Polsce cierpi co 10 osoba, depresja często jest uważana za fanaberięczy nadwrażliwość. Wielu chorych nie leczy się żyjąc w przekonaniu, że poradzą sobie sami. Wiele osób trafia do lekarza bardzo późno, kiedy doszło

już do ogromnego spustoszenia w organizmie. A jedynie leczenie pod okiem lekarza specjalisty pozwala poradzić sobie z chorobą.

Do aptek wchodzi właśnie nowy preparat wskazany do leczenia depresji - wenlafaksyna firmy KRKA. Wenlafaksyna marki Krka to wysokiej jakości, nowoczesny lek przeciwdepresyjny o podwójnym mechanizmie działania, szybkim początku działania, wysokiej skuteczności i doskonałej tolerancji.

Wenlafaksyna marki Krka jest dostępna w postaci kapsułek o przedłużonym uwalnianiu, które umożliwiają dawkowanie leku raz dziennie, co znacznie poprawia współpracę lekarza z pacjentem. Preparat wydawany jest z przepisu lekarza.

Wenlafaksyna marki Krka ma szerokie spektrum wskazań; jest przeznaczona do stosowania w leczeniu: dużych epizodów depresyjnych, zaburzenia lękowego uogólnionego, fobii społecznej czy też zaburzenia lękowego z napadami lęku.

Jakość preparatu jest poparta trzema wysokiej wiarygodności badaniami biorównoważności. Lek został zgłoszony do przyznania Certyfikatu Zgodności (Certificate of Suitability) udzielanego przez Europejski Dyrektoriat Jakości Leków. To świadczy o jakości produktu medycznego. Wenlafaksyna marki Krka ma dwa zgłoszenia patentowe (na syntezę substancji czynnej oraz formulację kapsułek o przedłużonym działaniu).

Dzięki preparatowi wenlafaksyna firma uzupełnia obecne portfolio leków przeciwdepresyjnych, wśród których znajduje się już sertralina oraz mirtazapina.

W ten sposób KRKA umacnia swoją pozycję na rynku leków antypsychotycznych, wśród których znajduje się obecnie olanzapina do terapii schizofrenii, donepezil pomocny w leczeniu choroby Alzheimera, zolpidem stosowany w zaburzeniach snu, czy alprazolam - w zaburzeniach lękowych.

Czytaj więcej na temat depresji: Depresja


Kontakt:

Anna Niebieszczańska, e-mail: anna.niebieszczanska@krka.biz , tel. 0 22 57
37 627

Karolina Roczeń, e-mail: karolina.roczen@jatrejon.pl , tel. 022 885 65 54
(.55, .56)

Komentarze do: Depresja - smutek, który można wyleczyć (2)

dagadana
dagadana 07-01-2010 11:38

książka o depresji

1

Depresja to bardzo ciężka choroba, która dopada ludzi niezależnie od płci i tego, czym się zajmują... Mój przyjaciel na nią cierpi. Chciałam się dowiedzieć o tej chorobie czegoś więcej i znajoma poleciła mi świetną powie... pokaż całość

OdpowiedzPokaż cały wątek (1)
darkness_8
darkness_8 19-06-2008 14:39

Wyniszczam się

1

przeczytałm artykuł i wszystkie objawy depresji jakie były wymienione posiadam... nie wiedziałam ze to jest choroba... mam czasem przebłyski uśmiechu ale wewnetrznie nie potrafie sie juz cieszyc... po pracy leze w domu w... pokaż całość

OdpowiedzPokaż cały wątek (1)
Dodaj komentarzPokaż wszystkie komentarze