Szukaj

Domowe sposoby na depresję

Podziel się
Komentarze0

Depresja, czyli długotrwałe i permanentne przygnębienie z obniżonym poczuciem własnej wartości, brakiem odczuwania przyjemności i zainteresowania otoczeniem może dotknąć każdego bez wyjątku. Depresja jest związana z chorobliwym poczuciem smutku oraz niepokoju psychicznego i lęku.

Domowe sposoby na depresję

Nie zawsze jednak konieczna jest wizyta u lekarza specjalisty, jeżeli wiemy co jest przyczyną stanu, w jakim się znajdujemy, możemy samemu spróbować poradzić sobie z depresją.

Pozytywne myślenie

Nie wolno pogłębiać smutku analizowaniem złego samopoczucia, ponieważ jego pogorszenie nie jest czymś niezwykłym. Uczucie depresji może być  chwilowe i szybko minąć. Zacznijmy myśleć także o wszystkich rzeczach, które udały nam się w życiu. Na pewno okaże się, że jest ich całkiem sporo a przedmiot naszego obecnego przygnębienia, nie jest wart tego, by tracić zdrowie.

Aktywność fizyczna


Bardzo dobrze na poprawę nastroju wpływa ruch. Warto więc wybrać się na spacer, jogging czy wycieczka rowerową, dzięki którym oderwiemy się od czarnych myśli.

Kontakt z ludźmi


Niezwykle ważne jest, aby nie zostawać samemu w domu i zamykać się a świat. Wtedy na pewno nie poprawimy swojego nastroju. Zaprośmy więc do siebie znajomych i przyjaciół. Rozmowa z nimi może nam pomóc poradzić sobie z problemami..


Znalezienie odpowiedniego zajęcia

Takie zajęcie powinno odwrócić uwagę od przedmiotu smutku. Możemy na przykład wybrać ciekawą książkę lub komedie filmową. Niekoniecznie jednak musi być to coś, co jest interesujące: czasami lepszym sposobem na zapomnienie o kłopotach jest nużącą i zabierającą dużo czasu  czynność, jak np dokładne czyszczenie kafelek.

Płacz

Nie powstrzymujmy się od płaczu, który jest swego rodzaju oczyszczeniem i rozładowaniem złych emocji. Potem zwykle następuje wyciszenie, a my stajemy się spokojniejsi.

Rysowanie

Innym sposobem na wyładowanie swoich emocji jest rysowanie. Używając różnych kolorów możemy przelać na papier swój stan wewnętrzny.

Dystans do samego siebie

Nie możemy mieć do siebie pretensji, że coś zrobiliśmy źle. Musimy spojrzeć na całą sytuację z dystansu i być dla siebie bardziej wyrozumiałym. W końcu ludzie codziennie spotykają się z różnymi niepowodzeniami w życiu. W czasie, kiedy mamy depresje nie narzucajmy sobie także zbyt wielu obowiązków, które są ponad nasze siły i możliwości.

W przypadku, gdy objawy depresji nie ustępują  i omówione powyżej metody nie skutkują, konieczne jest zasięgnięcie porady lekarskiej. Długo utrzymująca się depresja może być nawet zagrożeniem dla życia lub jednym z objawów psychozy maniakalno – depresyjnej.

Komentarze do: Domowe sposoby na depresję

Ta treść nie została jeszcze skomentowana.

Dodaj pierwszy komentarz