Szukaj

Z uroFuraginum wyleczysz zapalenie pęcherza

Podziel się
Komentarze2

Infekcje dolnych dróg moczowych to zmora wielu kobiet. Intensywny ból uniemożliwiający normalne funkcjonowanie, a także ogólny dyskomfort - tak cierpiące na zakażenie układu moczowego kobiety opisują dolegliwości towarzyszące infekcji. Dla nich najważniejsze jest szybkie uśmierzenie bólu i całkowity powrót do zdrowia.


Nowość w aptekach - uroFuraginum - to lek dostępny bez recepty zawierający furaginę – sprawdzoną substancję w walce z zakażeniem układu moczowego (ZUM). Teraz walkę z chorobą można podjąć już w momencie pojawienia się jej pierwszych symptomów.

Zakażenie dolnych dróg moczowych można wyleczyć podając choremu antybiotyk bądź furaginę. Leki z tej grupy były do tej pory dostępne tylko z przepisu lekarza. Zatem osoba chora chcąc zatrzymać rozwój choroby musiała najpierw udać się do specjalisty, by ten wypisał receptę na odpowiedni lek. Bardzo często okres od pojawienia się objawów do zażycia tabletki trwał kilka dni, a co za tym idzie chory przez ten czas mógł jedynie łagodzić ból zażywając środki przeciwbólowe. Ponadto zwlekanie z leczeniem infekcji mogło doprowadzić do pogłębienia się choroby.

„Leczenie najlepiej rozpocząć bezpośrednio po wystąpieniu pierwszych objawów ZUM. Szybka reakcja pozwala ograniczyć rozległość infekcji oraz skrócić okres i nasilenie dolegliwości. Wcześnie rozpoczęta terapia pozwala także zmniejszyć ryzyko powikłań związanych z nieleczonym zakażeniem układu moczowego” - podkreśla Rafał Jedynak, specjalista urolog z Kliniki Urologii Wojskowego Instytutu Medycznego w Warszawie.

Typowe objawy dla zapalenia pęcherza moczowego pozwalają łatwo i szybko zdiagnozować chorobę. „Najczęściej chore skarżą się na pobolewanie w podbrzuszu, częstomocz, uczucie bolesnego parcia na mocz z oddawaniem niewielkich jego ilości, konieczność kilkakrotnego oddawania moczu w nocy, pieczenie w cewce moczowej podczas lub po oddaniu moczu. W badaniu ogólnym moczu stwierdza się ropomocz, a u 1/3 kobiet obserwuje się krwiomocz. Następstwem powtarzających się ostrych incydentów zapalnych może być rozszerzenie infekcji na górne drogi moczowe, a nawet ryzyko rozwoju urosepsy” - dodaje Rafał Jedynak.

Przed użyciem zapoznaj się z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania produktu leczniczego, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.


Furagina – sprawdzony lek na ZUM (Zakażenia Układu Moczowego)


W aptekach dostępnych jest wiele suplementów diety na bazie ziół. Należy jednak podkreślić, że preparaty zawierające żurawinę, pietruszkę, skrzyp czy pokrzywę nie działają przeciwbakteryjnie. Nie leczą infekcji, a jedynie działają moczopędnie oraz zmniejszają przyczepność bakterii do błony śluzowej układu moczowego. Chcąc zwalczać drobnoustroje odpowiedzialne za rozwój infekcji – należy przyjmować leki działające bakteriobójczo, bądź bakteriostatyczne, a takie działanie posiada uroFuraginum. Działa ona bowiem bezpośrednio na przyczynę infekcji, dlatego leczy zakażenie dolnych dróg moczowych, a nie tylko wspomaga terapię. Furagina jest także oceniana przez kobiety jako najskuteczniejszy ze wszystkich znanych i stosowanych leków stosowanych w  ZUM. Cieszy się ich zaufaniem, daje poczucie pewności, bezpieczeństwa odnośnie jego adekwatności do schorzenia i właściwego stosowania. Dlatego pojawienie się sprawdzonego leku, dostępnego w każdej chwili, bez konieczności posiadania recepty, jest dobrą wiadomością dla wszystkich cierpiących na zapalenie układu moczowego.


ZUM (Zakażenia Układu Moczowego) – popularna choroba wielu Polek.

Aż 63 procent Polek cierpiących na dolegliwości związane z drogami moczowymi odczuwa je przynajmniej raz na 2-3 miesiące. Z kolei co piąta kobieta cierpi z powodu infekcji pęcherza częściej niż raz w miesiącu. Skala problemu jest zatem duża. Zakażenia układu moczowego wraz z zakażeniami układu oddechowego, to najczęstsze dolegliwości o podłożu infekcyjnym. Z tą różnicą, że objawów ZUM częściej doświadczają kobiety w wieku 15-75 lat niż mężczyźni. Wynika to przede wszystkim z różnicy w anatomicznej budowie dolnych dróg moczowych obu płci. Uznaje się, że jednym z czynników wpływających na infekcje dróg moczowych jest także współżycie seksualne. Szacuje się, że w grupie kobiet aktywnych seksualnie nawracające zakażenia układu moczowego stanowią 5-10%. Infekcje pęcherza częściej pojawiają się u kobiet starszych – zmiany mikroflory pochwy wynikające z niedoboru estrogenów to również jeden z czynników sprzyjających. Do tego należy także dodać spadek odporności.

Choroba dyktuje warunki

Dla wielu kobiet zakażenie układu moczowego, poza intensywnym bólem i dyskomfortem, to również konieczność prowadzenia określonego trybu życia, który może wyeliminować ponowne pojawienie się choroby. Unikanie publicznych toalet, rezygnacja z korzystania z ogólnodostępnych kąpielisk, zakładanie ciepłej garderoby osłaniającej plecy czy stopy. Niekiedy chorzy zmuszeni są odłożyć na inny termin swoje codzienne plany, hobby czy nawet wyjazd na wakacje.

Kobiety z ZUM czują się często nieatrakcyjne, a przy nawrocie choroby zmuszone są do wycofania się z wszelkich aktywności czy domowych obowiązków. „Kto nie przeżył, ten nie wie, jak boli pęcherz podczas infekcji”, „Wystarczy, że usiądę na toaletę i już wiem, że dzieje się coś niedobrego. Pierwsza myśl, która się pojawia – że będzie jeszcze gorzej. Czuję wtedy strach i myślę tylko o tym co zrobić, co pomoże, chcę jak najszybciej zapobiec infekcji” – tak kobiety opisują swoje dolegliwości i strach związany z pojawieniem się choroby.


Kobiety czują się również w pewnym sensie ubezwłasnowolnione: „Dom mogę opuścić tylko pod jednym warunkiem, że w okolicy jest toaleta, z której mogę w każdej chwili skorzystać. Zazwyczaj jednak jestem zmuszona do siedzenia w domu, przez kilka dni nie ruszam się z miejsca.”

Furagina potrzebna od zaraz


Zakażenie układu moczowego pojawia się w najmniej oczekiwanym momencie. W ciągu kilku godzin od zaobserwowania pierwszych, niepokojących objawów – ból i pieczenie przy oddawaniu moczu czy częstomocz - choroba rozwija się błyskawicznie. Ten, kto choć raz cierpiał na tę dolegliwość nie myśli o niczym innym, niż tylko o szybkim złagodzeniu intensywnego bólu.

Pojawia się także wstyd. Kobiety niechętnie i z oporem mówią lekarzowi czy farmaceucie o swoim problemie, a to ze względu na obszar występowania dolegliwości – układ moczowy, a także z powodu fizjologii – konieczność mówienia o częstomoczu bądź niemożności oddania moczu.

Wśród najważniejszych problemów i potrzeb związanych z usuwaniem dolegliwości pojawiają się także: brak powszechnego dostępu do skutecznych leków, uciążliwe i czasochłonne zdobywanie recepty, potrzeba doznania ulgi, złagodzenia negatywnych odczuć, przyniesienia choćby częściowej ulgi wszelkimi sposobami, brak wiedzy, poleganie na zdaniu farmaceuty, niepewność „co pomoże”.

UroFuraginum, dostępna w aptece bez recepty jest odpowiedzią na wszystkie bolączki pojawiające się z powodu zakażenia układu moczowego. Furagina, zawarta w preparacie uroFuraginum działa bakteriostatycznie na szerokie spektrum drobnoustrojów, obejmujące część bakterii Gram-dodatnich i wiele szczepów Gram-ujemnych. Substancję furaginum charakteryzuje wielotorowy mechanizm działania przeciwbakteryjnego: hamuje syntezę RNA (materiału genetycznego) ściany komórkowej w komórce bakteryjnej, jest także inhibitorem indukowanych enzymów bakteryjnych.

Wskazania do stosowania uroFuraginum:


1 tabletka uroFuraginum zawiera 50 mg furaginy - substancji czynnej. Furagina hamuje rozwój bakterii wywołujących zakażenia dróg moczowych. Wskazaniem do stosowania leku uroFuraginum jest leczenie zakażeń dolnych dróg moczowych.

Dawkowanie: Dorośli: Pierwszy dzień leczenia: 100 mg (2 tabletki) 4 razy na dobę, następne dni: 100 mg (2 tabletki) 3 razy na dobę. Lek jest dostępny w opakowaniu po 30 tabletek niepowlekanych, żółto – pomarańczowych. Cena rekomendowana: 17,85 PLN

uroFuraginum, Skład: 1 tabletka zawiera 50 mg furaginy (Furaginum), substancje pomocnicze: 13,75 mg sacharozy. Postać farmaceutyczna:  Tabletki niepowlekane. Wskazania do stosowania: Zakażenie dolnych dróg moczowych. Przeciwwskazania: Nadwrażliwość na pochodne nitrofuranu lub którąkolwiek substancję pomocniczą. W pierwszym trymestrze ciąży. W okresie donoszonej ciąży (od 38 tygodnia) i porodu, ze względu na ryzyko niedokrwistości hemolitycznej u noworodka. Dzieci w wieku do 3 miesięcy. Niewydolność nerek (klirens kreatyniny poniżej 60 ml/min lub podwyższone stężenie kreatyniny w surowicy). Rozpoznana polineuopatia, np. cukrzycowa. Niedobór dehydrogenazy glukozo-6-fosforanowej. Podmiot odpowiedzialny posiadający pozwolenie na dopuszczenie do obrotu: ADAMED Consumer Healthcare S.A., ul. Starościańska 33, 95-080 Tuszyn, Polska, tel. (42) 614 30 60, fax (42) 614 32 85.

Przed użyciem zapoznaj się z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania produktu leczniczego, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.

Komentarze do: Z uroFuraginum wyleczysz zapalenie pęcherza (2)

marusia
marusia 20-12-2012 22:56

Zapobiegać

1

Najważniejsze jest zapobieganie nawrotom zapalenia pęcherza. Jak już się człowiek raz porządnie wyleczy, to trzeba pamiętać o kilku zasadach, żeby nie zachorować znowu: picie wody mineralnej z cytryną, noszenie ciepłej b... pokaż całość

OdpowiedzPokaż cały wątek (1)
krychaa
krychaa 22-01-2012 00:35

suplementy

1

Furaginum jest naprawdę skutecznym lekiem, kiedy pojawi się już zapalenie pęcherza. Ale warto stosować też suplementy, żeby zapobiegać zapaleniu dróg moczowych - moim zdaniem najlepsze są kapsułki ProUro, bo oprócz wysok... pokaż całość

OdpowiedzPokaż cały wątek (1)
Dodaj komentarzPokaż wszystkie komentarze