Szukaj

Kot wykrył raka piersi u swojej właścielki szybciej niż lekarze

Podziel się
Komentarze0

Tajemnica, szósty zmysł, specjalna komunikacja, siła przywiązania... Jakby nie było, koty i psy mają ten specjany dar, który pozwala im wykrywać problemy zdrowotne u ich właścicieli. A dzięki temu uratowały już wiele ludzkich żyć.Brytyjka Wendy Humphreys, właścicielka kota o imieniu Fidge (a także matka dwójki dzieci), przekonała się na własnej skórze, jaki silny jest ten koci dar.

Kociak ten bowiem wywąchał dosłownie potencjalnie śmiertelną chorobę u swojej pani, której nawet lekarze wcześniej nie wykryli, o czym informował brytyjskie Daily Mail.

Na początku oszołomiona i niedowierzająca, Wendy Humphreys zgłosiła się w końcu do lekarza po tym, jak jej dziesięciomiesięczny kot zaczął skakać po jej piersi i robił tak w dodatku przez całe tygodnie.

To, co lekarze znaleźli, jeszcze bardziej oszołomiło kobietę: miała w piersi złośliwego guza wielkości groszku, który mógłby nawet dać metastazy (przerzuty na całe ciało), gdyby go wcześniej nie wykryto.


Teraz, Wendy Humphreys przymierza się do chemioterapii i jednocześnie dziękuje kotu za uratowanie życia.

Wiele badań już wykazało, że psy również potrafią wychwytywać choroby oraz fizyczne dolegliwości dzięki wykrywaniu ostrych zmian w ludzkim zapachu.

W 2011 roku, badacze z Japonii przeprowadzili eksperyment, który pokazał, jak dokładnie psy mogą wykrywać ludzi z rakiem jelita grubego. I te czworonogi okazały się praktycznie bezbłędne, ponieważ wykrywały nowotwór z 98-procentową dokładnością. Imponujące.

Czasami, mimo wszystko, ta niezwkła zwierzęca zdolność do wykrywania zmian w organizmach ludzkich rzuca wyzwanie całej wiedzy naukowej. W 2006 roku, na przykład, pojawił się bardzo słynny kot Oscar, który zaskoczył ekspertów swoją niesamowitą zdolnością „przewidywania” zgonów u pacjentów domu opieki Rhode Island.

Oscar po prostu wyjątkowo przywiązywał się do niektórych pacjentów na kilka dni przed tym, jak ci odchodzili, donosi CBS News.

Doktor Joan M. Teno, profesor zdrowia społeczności na uniwersytecie Brown University, a także dyrektor medyczny Home & Hospice Care of Rhode Island, mówiła wtedy tak, w wywiadzie udzielonym dla Boston Globe: Oscar to normalny kot z nienormalnie wysokim „zmysłem wyczuwania śmierci”. Jako naukowiec, bardzo chciałabym mieć na to logiczne, biologiczne wyjaśnienie. Ale nie mam.

Komentarze do: Kot wykrył raka piersi u swojej właścielki szybciej niż lekarze

Ta treść nie została jeszcze skomentowana.

Dodaj pierwszy komentarz