Szukaj

Historia medyczna ma wielkie znaczenie

Podziel się
Komentarze0

Młode kobiety, które mają historię raka piersi w swojej rodzinie, są bardziej podatne na rozwinięcie się tej choroby niż inne. Ryzyko to zdaje się również rosnąć wraz z rosnącą konsumpcją alkoholu.Badacze z Uniwersytetu Waszyngtona w Saint Louis w Missouri, stwierdzili, że młode kobiety, których matka albo ciotka miała raka piersi, są aż dwa razy bardziej zagrożone diagnozą łagodnego guza piersi, w porównaniu do tych, które nie mają żadnego rodzinnego epizodu tego typu w tej dziedzinie.

W kategorii młodych kobiet z grupy ryzyka, zachorowalność na raka piersi zwiększa się również wraz z ilością skonsumowanego alkoholu. Ze swej strony, dla kobiet, które nie mają rodzinnej historii raka, nie zaobserwowano rosnącego ryzyka wraz z konsumpcją alkoholu.


Zachorowalność na raka zdaje się być bardziej związana ze wskaźnikiem masy ciała BMI w okresie dzieciństwa, z obwodem talii w okresie nastoletnim, a także z rozmiarem w wieku dorosłym.

Tak właśnie wynika z badania przeprowadzonego przez naukowców na 9 000 dziewczynach amerykańskich, w wieku od 9 do 17 lat, w latach 1996 – 2007.

Uczestniczki odpowiadały na pytania w kwestionariuszu każdego roku, co pozwoliło zebrać dane na temat rodzinnej historii zdrowia, konsumpcji alkoholu, wzrostu, wagi, obwodu talii oraz wieku pierwszej menstruacji.

Komentarze do: Historia medyczna ma wielkie znaczenie

Ta treść nie została jeszcze skomentowana.

Dodaj pierwszy komentarz