Szukaj

Czy duże pośladki świadczą o dobrym zdrowiu?

Podziel się
Komentarze0

Martwią cię twoje ... - powiedzmy to wprost - duże pośladki? Grube uda? Szerokie biodra i odstający brzuch? Albo boczki wylewające się zza paska spodni? Te wszystkie złogi tłuszczu w naszym ciele nie mają takich samych zalet (tak, tak!) i wad.     

Czy piosenkarka Jennifer Lopez, która z dumą pokazuje swoje kształty, powinna się martwić? A czy modelki ultraszczupłe, tak lansowane przez świat mody i reklamy, czy są one rzeczywiście reprezantkami modelu „prawdziwego piękna i zdrowia”?

Jak uważają specjaliści, lepiej jest mieć odłożony tłuszcz na pośladkach niż wokół talii i na brzuchu. Być może, lekarze w przyszłości będą nawet mogli przepisywać środki pomagające rozdystrybuować tkankę tłuszczową bardziej w kierunku bioder, co pomoże walczyć z ryzykiem chorób kardiowaskularnych oraz metabolicznych, takich jak cukrzyca.

Tłuszcz odłożony na biodrach i pośladkach w rzeczywistości trudniej jest zgubić. Ale, nie martw się tym aż tak bardzo. Nie frustruj się, istnieją bowiem dobre strony takiego stanu rzeczy. Owszem, tłuste pośladki i biodra to sprawa wysoce niepożądana, ale jest to fakt w rzeczywistości korzystny, według naukowców.


Ponieważ tłuszcz, który jest spalany w sposób szybki, uwalnia cytokiny w ciele, które wyzwalają różne zapalenia. Te cytokiny mogą sprzyjać pojawianiu się różnych chorób sercowo-naczyniowych, odporności na insulinę oraz cukrzycy. Tłuszcz na biodrach wydziela również adiponektynę, która chroni tętnice. W końcu, fakt posiadania zbyt małej ilości tłuszczu wokół bioder może nawet przyczynić się do pojawienia się poważnych problemów zdrowotnych, takich jak zespół Cushinga.

Tak więc, czy oznacza to, że z magazynów traktujących o modzie, powinny zniknąć zretuszowane zdjęcia, ukrywające trochę zbyt szerokie biodra albo zbyt ewidentne pośladki? Cóż, ten nadmiar tkanki tłuszczowej może w rzeczywistości być oznaką dobrego zdrowia. Zresztą, potwierdzają to badania naukowe: kilka kilo za dużo wokół bioder, na pośladkach oraz na udach jest dobre dla zdrowia, ponieważ odłożony w tych miejscach tłuszcz pochłania faktycznie niektóre kwasy tłuszczowe oraz zawiera substancje antyzapalne, które nie pozwalają na to, aby arterie się zatykały. Jak mówią specjaliści, liczy się forma oraz to, gdzie tłuszcz akumuluje.

Tłuszcz wokół bioder i na udach jest dobry dla nas, ale ten na brzuchu jest zły. Na nieszczęście, te dwie postaci zazwyczaj pojawiają się razem.

Komentarze do: Czy duże pośladki świadczą o dobrym zdrowiu?

Ta treść nie została jeszcze skomentowana.

Dodaj pierwszy komentarz