Szukaj

Nudności u małego dziecka w czasie podróży

Podziel się
Komentarze0

Niestety wiele małych dzieci cierpi z powodu choroby lokomocyjnej. Zazwyczaj choroba lokomocyjna ujawnia się w momencie gdy jedziemy z maluchem w dłuższą podróż. W związku z tym planując z maluchem dłuższą podróż warto zachować wszelkie środki ostrożności.

Nudności u małego dziecka w czasie podróży  • Zasięgnij porady lekarskiej

Jeśli wybierasz się w dłuższą podróż z dzieckiem, a maluch miał wcześniej nudności warto zasięgnąć opinii lekarza. Specjalista poradzi ci czy warto podać maluchowi tabletki przeciw chorobie lokomocyjnej. Pamiętaj jednak, by podawać szkrabowi leki w ostateczności.


  • Postaraj się o opaski uciskowe

Okazuje się, że dobrym sposobem do minimalizowania nudności w czasie podróży są opaski uciskowe. Są to elastyczne taśmy, które mocuje się na nadgarstkach. Jest to skuteczna metoda, od dawna stosowana przez marynarzy. Jest ona stosunkowo tania, bezpieczna i łatwa w użyciu. Tego rodzaju opaski można kupić w sklepach żeglarskich i turystycznych.


  • Unikaj pustego brzuszka

Okazuje się, że symptomy choroby lokomocyjnej wzmagają się w momencie gdy maluch ma pusty brzuszek. W związku z tym, przed podróżą zadbaj o to by dziecko było pojedzone. Warto karmić malucha z umiarem, ale stosunkowo często. W podróży najlepiej sprawdzą się krakersy i precelki.


  • Nie podawaj kwaśnych owoców i soków

Owoce cytrusowe nie są najlepsze dla dziecka w czasie podróży. Zamiast pomarańczy, grapefrutów, ananasów, czy soków cytrynowych podaj maluchowi sok jabłkowy, melony czy paprykę. Zaspokoją one zapotrzebowanie dziecka na witaminę C, a nie wzmogą dodatkowo nudności. W momencie gdy maluch wymiotuje w czasie podróży należy zadbać o to, by nawadniać organizm malucha przy użyciu wody. W czasie nudności u małego dziecka należy unikać podawania maluchowi napojów gazowanych, gdyż mogą one spowodować dodatkowe problemy żołądkowe.  • Wyeliminuj tłuszcze

Tłuste pokarmy dodatkowo wzmagają nudności u małych dzieci. Dlatego w czasie podróży unikaj podawania maluchowi chipsów, hamburgerów i innych tłustych potraw typu fast-food.


  • Wpuść trochę świeżego powietrza

Okazuje się, że świeże powietrze jest najlepszym sprzymierzeńcem do walki z nudnościami. Świeże powietrze, które dopływa do malucha pozwolą dziecku spokojnie przetrwać podróż.


  • Zajmij miejsce z widokiem

Każdy z nas wie, że podróżując warto mieć dobry widok na otaczającą nas rzeczywistość. Obserwowanie otoczenia pozwala zwalczyć atak choroby lokomocyjnej. Więc jeśli tylko masz taką możliwość zorganizuj dla dziecka miejsce najbliżej okna. Warto zwracać uwagę dziecka na mijane przez was domy czy rośliny. W czasie podróży natomiast należy zrezygnować z czytania czy przeglądania książek. Wszelkie czynności, które wymagają skupienia sprawiają, że nasilają się symptomy choroby lokomocyjnej.


  • Zachęcaj do drzemki

Ryzyko ataku choroby lokomocyjnej znacznie się zmniejsza w momencie gdy maluch może przespać podróż. Jest to bardzo komfortowe zarówno dla dziecka i dla rodziców. Jeśli więc jest to możliwe, najlepiej na podróż wybierz porę kiedy maluch zazwyczaj ma drzemkę. Zbyt częste i gwałtowne ruchy tylko wzmagają symptomy choroby lokomocyjnej.


  • Odwracaj uwagę

W niektórych sytuacjach skutecznym sposobem do walki z nudnościami jest odwrócenie uwagi od problemów żołądkowych. Wówczas maluch  nie będzie skupiał się na bólu żołądka, tylko na zaproponowanej przez ciebie zabawie.


  • Zaopatrz się w worki plastikowe

W czasie każdej podróży warto mieć przy sobie plastikowe woreczki. W przypadku gdy twój maluch cierpi na chorobę lokomocyjną mogą się okazać bardzo przydatne. Warto mieć przy sobie również dodatkowe ubranie, gdyż może zaistnieć konieczność jego zmiany. Niezbędne mogą okazać się również chusteczki nawilżające i odświeżacz powietrza.

Komentarze do: Nudności u małego dziecka w czasie podróży

Ta treść nie została jeszcze skomentowana.

Dodaj pierwszy komentarz