Szukaj

Na co zwrócić uwagę, wybierając szkołę językową dla dziecka?

Podziel się
Komentarze1

Wszystkie zajęcia dodatkowe, w których bierze udział nasze dziecko powinny być dostosowane do jego wieku, możliwości, a także pasji. Jednak ciekawa tematyka to nie wszystko, warto także dokładnie poznać miejsce, w którym lekcje będą się odbywać.

Na co zwrócić uwagę, wybierając szkołę językową dla dziecka?

Komentarza udziela Agnieszka Godlewska-Wawrzyniak, nauczyciel w centrum Helen Doron Early English.

Podejmując decyzję o zapisaniu dziecka do szkoły językowej, powinniśmy wiedzieć, że także ono chce rozwijać swoje umiejętności lingwistyczne.  Nie należy dopuszczać do sytuacji, gdy kilkulatek jest zmuszany do uczestnictwa w zajęciach, których tematyka kompletnie go nie interesuje.

Pierwszym istotnym kryterium, które powinniśmy wziąć pod uwagę, jest to od jak dawna szkoła istnieje na rynku i czym wyróżnia się na tle konkurencji. Niezwykle ważne są bogata oferta zajęć np. dla dzieci w różnym wieku oraz doświadczenie w kształceniu najmłodszych.

Największym powodzeniem cieszą się szkoły, które przez lata budują swój wizerunek oraz te, wykorzystujące autorskie metody nauczania i własne pomoce dydaktyczne. Istotną rolę odgrywa również wyspecjalizowana kadra lektorów. Nauczyciel z powołania to połowa sukcesu efektywnego kursu. Nauka dzieci wymaga od prowadzącego zajęcia cierpliwości i wyrozumiałości.

W ten sposób jest w stanie zdobyć sympatię i zaufanie swoich uczniów. Zajęcia z maluchami bardzo często opierają się na wspólnej zabawie, która ułatwia przyswajanie nowej wiedzy. Od lektorów wymaga się więc także dystansu do samych siebie oraz energii, dzięki którym są oni w stanie wcielić się np. w postać kota lub psa, ucząc przy tym obcojęzycznych nazw zwierząt. Aby prowadzić zajęcia z dziećmi, nie wystarczą umiejętności płynnego posługiwania się językiem obcym. Przyszli pracownicy powinni również przejść przez systemy szkoleń nastawionych przede  wszystkim na praktyczne zajęcia z dziećmi.


Zanim zapiszemy dziecko do konkretnej szkoły językowej warto wybrać się do jej siedziby, najlepiej razem z maluchem. W wielu z nich mamy możliwość udziału w bezpłatnych lekcjach pokazowych. Dobrze jest skorzystać z tej oferty, ponieważ dzięki niej możemy z bliska przyjrzeć się metodzie prowadzonych zajęć. W takich przypadkach, również kilkulatek ma okazję poznać szkołę i zdecydować, czy proponowana forma lekcji jest dla niego atrakcyjna. Należy jednak pamiętać, że początkowo może on być onieśmielony i trochę zdezorientowany, przez co trudno będzie mu od razu zaangażować się w ćwiczenia przygotowane przez lektora.

Jeśli jednak zauważymy, że mimo początkowego zawstydzenia, maluch jest zaciekawiony tym, co dzieje się na zajęciach i o czym mówi lektor, to jest to dobry znak na to, że szkoła przypadła mu do gustu. Czasami aktywny udział w zajęciach mogą wziąć także rodzice. Obecność mamy i taty szczególnie potrzebna jest na lekcjach dla młodszych dzieci lub na początku ich przygody z językiem obcym. Warto korzystać z tej możliwości, w sytuacjach, gdy dziecko jest wyjątkowo nieśmiałe i w ten sposób pomóc zaangażować się w lekcje.

Wybierając kurs językowy dla dziecka, należy pamiętać, że najlepsze efekty przynosi nauka oparta na zróżnicowanych formach zdobywania wiedzy. Szczególnie pomocne są ćwiczenia muzyczne, teatralne czy plastyczne. Zajęcia z języków obcych powinni więc nie tylko kształtować umiejętności lingwistyczne malucha, ale również stymulować jego kreatywność, wrażliwość na sztukę oraz dbać o wszechstronny rozwój.

O opinie na temat konkretnej szkoły językowej dobrze zapytać znajomych. Dobrym pomysłem jest również sprawdzenie co o danym kursie piszą Internauci. W sieci możemy także dowiedzieć się, czy dana firma posiada rekomendacje specjalistów lub innych rodziców.

Komentarze do: Na co zwrócić uwagę, wybierając szkołę językową dla dziecka? (1)

SoniaKovu
SoniaKovu 14-03-2016 09:51

szkoła językowa dla dzieci

1

moje dzieci chodzą właśnie na [reklama]. bardzo lubią :-) grupy małe, więc każdy ma szansę się odezwać. a właściwie każdy zawsze mówi, bo lektor tego pilnuje. podoba mi się, że lektor koncentruje się na wszystkich dzieci... pokaż całość

OdpowiedzPokaż cały wątek (1)
Dodaj komentarzPokaż wszystkie komentarze