Szukaj

Żołnierze kanadyjscy przybierają na wadze i są mniej aktywni fizycznie

Członkowie kanadyjskich sił zbrojnych przybierają na wadze, prowadzą coraz bardziej siedzący tryb życia, także w pracy, uprawiają coraz mniej aktywności fizycznej oraz zaczynają pić coraz więcej alkoholu, według pewnej ankiety wojskowej.Personel sił zbrojnych Kanady również waha się przed poproszeniem o pomoc psychologiczną, ze strachu, iż to zaszkodzi im w ich dalszej karierze militarnej, według Health and Lifestyle Information Survey. Wysiłki podjęte przez ministerstwo obrony, które miały zdemistyfikować to zjawisko, zdają się nie przynosić żadnych rezultatów.

W badaniu tym uczestniczyło około 3 700 ludzi zatrudnionych na etacie w kanadyjskich siłach zbrojnych. Badanie to zostało przeprowadzone w 2008 i w 2009 roku.

Rezultaty ankiety pokazują, że liczba osób otyłych wzrosła o 3% od 2004 roku. Blisko 29% ludzi ma wagę normalną. Natomiast aż 48% ma nadwagę, podczas gdy 23,5% ludzi pracujących w wojsku kanadyjskim jest otyłych.


Nadużywanie alkoholu zdaje się również być bardzo poważnym problemem dla kanadyjskich żołnierzy. Blisko połowa z nich, a przede wszystkim mężczyźni, przekracza dozwolone limity. Kiedy zapytaliśmy ich o codzienne spożycie alkoholu w ciągu tygodnia poprzedzającego badanie, 47,8 % członków kanadyjskich sił zbrojnych wskazało, iż konsumuje więcej niż przewoduje to dzienna zalecana dawka alkoholu, piszą autorzy raportu.

Wzrost globalnej proporcji członków armii kanadyjskiej, u których spożycie alkoholu przekracza zalecane maksimum, w 2008-2009 roku w stosunku do roku 2004 (44,4 %), statystycznie jest bardzo znaczący, można przeczytać w raporcie.

Sondaż ten ma ponad 200 stron, a ostatnio został nawet opublikowany na stronie internetowej Obrony Narodowej. Jednakże, nie oferuje on żadnych wyjaśnień na temat tych danych.

Hipotezy dotyczące braku aktywności fizycznej, ubogiej diety pokarmowej oraz siedzącego trybu życia żołnierzy są w raporcie jednak poruszone.

Komentarze do: Żołnierze kanadyjscy przybierają na wadze i są mniej aktywni fizycznie

Ta treść nie została jeszcze skomentowana.

Dodaj pierwszy komentarz