Szukaj

Trzy suplementy, które pomogą wyeliminować łaknienie węglowodanów

Duża ilość ludzi w Zachodnim Świecie jest uzależniona od krótkoterminowych, zwiększających energię węglowodanów takich jak batoniki czy płatki. Niestety, te produkty w dużej mierze dostarczają nam chwilowej nadwyżki energii, a na dodatek są przetworzone i posiadają dużą dawkę cukru. Na szczęście istnieje kilka składników, które pomagają zminimalizować, a nawet wyeliminować niepożądane łaknienie węglowodanów.

Glutamina

Glutamina jest aminokwasem, który odgrywa ważną rolę w metabolizmie białka. Dodatkowo, jest neuroprzekaźnikiem i jedną z dwóch głównych substancji wspomagającą pracę naszego mózgu. Gdy brakuje glutaminy, nasz mózg musi wspomagać się glukozą, a tym samym powoduje, nadmierne łaknienie słodkich węglowodanów.

Wspaniałą rzeczą jest to, że glutaminy docierają  do mózgu w ciągu kilku minut i prawie natychmiast zaspokajają zapotrzebowanie mózgu, tym samym zamykając nasz apetyt na glukozę .

Magnez

Magnez jest czwartym najczęściej występującym minerałem w naszym organizmie i kofaktorem w ponad 300 reakcjach biochemicznych od syntezy białek do funkcji nerwów. Jednakże ostatnie badania wykazały, że odgrywa wielką rolę w regulacji czułości na insulinę. Jedno badanie przez American Diabetes Association w 2013 roku wykazały, że większe spożycie magnezu może obniżyć ryzyko upośledzenia metabolizmu glukozy i insuliny.

Chrom

Podobnie jak magnez, chrom jest niezbędnym mikroelementem, który ma korzystny wpływ w regulacji aktywności insuliny i wspomaganie metabolizmu glukozy. W związku z tym, wystarczające spożycie tego istotnego składnika odżywczego może pomóc zmniejszyć pragnienie spożycia węglowodanów.
Pikolinian chromu jest jednym z najlepszych suplementów chromu do podjęcia dla rozwiązania problemu pragnienia węglowodanów. Aby uzyskać najlepsze wyniki, mają około 600 mikrogramów chromu dziennie

Komentarze do: Trzy suplementy, które pomogą wyeliminować łaknienie węglowodanów

Ta treść nie została jeszcze skomentowana.

Dodaj pierwszy komentarz