Szukaj

Szkoła może pomoc w zwalczaniu otyłości

Szkoły odgrywają istotną rolę w promowaniu zdrowego trybu życia u dzieci i młodzieży w celu uniknięcia otyłości - twierdzi dr Diane Kelsall, zastępca redaktora naczelnego Canadian Medical Association Journal (CMAJ) w artykule redakcyjnym.

"Otyłość jest złożoną chorobą i profilaktyka wymaga wielopoziomowej interwencji"- pisze dr Kelsall. "Wszystko zaczyna się od dziecka i jego rodziny, dobrych nawyków żywieniowych i uprawiania aktywności fizycznej, jednak potrzebne jest także szersze poparcie społeczne.” Prawie jedna trzecia wieku szkolnym kanadyjskich dzieci ma nadwagę lub otyłość.

Jakie szkoły mogą promować zdrowy styl życia?

  • Upewnić się, czy zajęcia wychowania fizycznego są obowiązkowe w szkole, a także czy są na tyle długie i intensywne, aby spełnić zalecany poziomy aktywności.
  • Skrócić czas siedzenia dzieci w czasie lekcji, poprzez poruszanie się, czy krótkie ćwiczenia wykonywanie w czasie zajęć.
  • Podawać zdrowe, apetyczne jedzenie zamiast wysokokalorycznych fast foodów.
  • Zaczynać lekcje później, aby umożliwić młodzieży więcej snu. Brak snu związany jest ze zwiększonym ryzykiem wystąpienia otyłości, jak również wpływa na mniej skuteczne uczenie się.

- Zmiany w szkołach w celu pomocy dzieciom uniknięcia otyłości wymagają determinacji i wsparcia ze strony wszystkich Kanadyjczyków i władz na różnych szczeblach. To nie będzie łatwe - mówi dr Kelsall.Komentarze do: Szkoła może pomoc w zwalczaniu otyłości

Ta treść nie została jeszcze skomentowana.

Dodaj pierwszy komentarz