Szukaj

Poziom otyłości dziecięcej we Francji spada

Wreszcie dobra nowina. We Francji poziom otyłości dziecięcej w końcu spada, jak pokazują wszystkie ostanio przeprowadzone badania. Jednakże, niektóre regiony w dalszym ciągu są bardziej dotknięte tym problemem, niż inne. Według ankiety przeprowadzonej przez DREES (Direction Recherche, Etudes, Evaluation et Statistiques), występowanie nadwagi i otyłości u dzieci w wieku 5-6 lat, spadła z 14,4% w 2000 roku do 12,1% w 2006 roku.Autorzy tych prac przeprowadzili ankiety badawcze na 23 365 dzieciach w wieku 5-6 lat, chodzących do 3 459 przedszkoli, na terenie całej Francji. Ta narodowa ankieta została zrealizowana w takich samych warunkach, co poprzednia, którą przeprowadzono w latach 1999-2000.

Jak precyzuje teraz francuski Minister Zdrowia, ankieta ta pozwala na obserwację pojawiających się zmian w poziomie występowania nadwagi i otyłości u dzieci, od czasu uruchomienia programu Programme national Nutrition Santé (PNNS), który jest narodowym programem dotyczącym zdrowia i odżywiania.


Spadek poziomu nadwagi i otyłości u dzieci jest obserwowany dla wszystkich kategorii społecznych, nawet jeśli jest nieco mniej wyraźny w środowiskach uboższych. Zidentyfikowano także poważne różnice, jeśli chodzi o regiony Francji: poziom nadwagi i otyłości najwyższy jest na południu, na północy oraz na wschodzie kraju.

Według Direction Recherche, Etudes, Evaluation et Statistiques, dzieci, które spędzają ponad godzinę dziennie przed ekranem (telewizyjnym, komputerowym, czy też grając w gry wideo), są narażone o 30% bardziej na rozwinięcie się nadwagi bądź otyłości, niż te dzieci, które spędzają przed monitorem mniej niż godzinę dziennie.

Komentarze do: Poziom otyłości dziecięcej we Francji spada

Ta treść nie została jeszcze skomentowana.

Dodaj pierwszy komentarz