Szukaj

Otyłość: teraz także Chińczyków dotyka ten problem!

W Państwie Środka żyje coraz więcej otyłych młodych dorosłych. Według ostatniego badania, opublikowanego przez China Daily, blisko 1/3 Chińczyków w wieku od 20 do 69 lat cierpi na otyłość lub nadwagę. Głównym winnym jest przede wszystkim brak aktywności fizycznej.Ankieta przeprowadzona przez chińskie Ministerstwo Sportu pokazuje, iż ponad 11% otyłych obywateli Państwa Środka ma od 20 do 39 lat. Ich waga wzrosła średnio o prawie 2 kg od roku 2010.

Sondaż przeprowadzono na blisko 43 000 dorosłych Chińczyków.

Młodzi dorośli Chińczycy przyjęli zupełnie inną kulturę fizyczną niż starsze pokolenia, które są przyzwyczajone do ćwiczeń zespołowych i obowiązkowych, wprowadzonych przez maoizm.


Szybki rozwój Chin pozwolił Chińczykom na przyjęcie nowego stylu życia, bardziej leniwego, zagrażając im tym samym chorobami sercowo-naczyniowymi.

Obywatele Państwa Środka swój wolny czas spędzają teraz w domu, a przemieszczają się skuterami i samochodami, co nie pozwala im na spalanie kalorii.

Problem otyłości dotyka także nastolatków. Poza tym, kult „jednego dziecka” także sprzyja problemom nadwagi. Tendencja ta potwierdza się pośród mieszkańców miast.

Nastolatki już teraz odrzuciły rowery na rzecz ekranów dotykowych, a miskę ryżu zmieniły na hamburgery i frytki.

WHO (Światowa Organizacja Zdrowia) ocenia, iż na całym świecie ponad 1/3 dorosłych powyżej 20 roku życia ma nadwagę, a 11% cierpi na otyłość (dane na 2008). Liczba osób z nadwagą podwoiła się od 1980 roku i w 2008 osiągnęła 1 400 000 000 dorosłych.

Komentarze do: Otyłość: teraz także Chińczyków dotyka ten problem!

Ta treść nie została jeszcze skomentowana.

Dodaj pierwszy komentarz