Szukaj

Osoby otyłe są bardziej narażone na śmierć w wypadkach samochodowych

Wyniki najnowszych badań wykazują, że ludzie otyli giną o 56 procent są bardziej narażeni na śmierć w wyniku wypadku samochodowego. Zwiększa to już i tak długą listę zagrożeń związanych z otyłością.

Na podstawie badań przeprowadzonych na Amerykanach, naukowcy zasugerowali potrzebę projektowania samochodów dla ludzi otyłych, aby zwiększyć ich bezpieczeństwo na drodze.

Większość testów bezpieczeństwa wszelkich pojazdów silnikowych wykonywana jest z uwzględnieniem osób dorosłych z prawidłową masą ciała. Jednak jak wiadomo, otyłość w Stanach Zjednoczonych staje się coraz większym problemem, przez co należy rozważyć zaprojektowanie pojazdów zmniejszających ilość wypadków.

Według dr Dietricha Jehle z University of Buffalo School of Medicine już wcześniej zalecano producentom samochodów odpowiednie projekty oraz sugerowano testowanie wnętrz samochodów również przy użyciu „otyłych” manekinów.


Jak wyjaśniają naukowcy, obecnie projekty te są już niedostępne. - Z pewnością tego typu rozwiązania poprawiłby bezpieczeństwo aż jednej trzeciej ludności Stanów Zjednoczonych, gdyż tyle wynosi proporcja ludzi otyłych. W przypadku ludzi z normalną masą ciała lub z niedowagą dobrym zabezpieczeniem może okazać się np. umieszczenie poduszek powietrznych w obrębie pasów bezpieczeństwa.

Osoby umiarkowanie otyłe są 21 procent bardziej narażone wypadkiem samochodowym. To nieco mniej w porównaniu z osobami otyłymi, u których ryzyko śmierci z powodu poważnego wypadku wynosi 56 procent więcej od przeciętnej.

Naukowcy podkreślają, że wyniki dla osób z niedowagą lub o normalnej masie ciała również są interesujące. Okazało się, że przy obecnych zabezpieczeniach osoby z lekką nadwagą mają zapewnioną lepszą ochronę. Wyniki pochodzą z tzw. systemu FARS (system ds. analizy śmiertelności). This group is actually known in investigating the rates of fatality.

Wykazano, że 155 584 otyłych dorosłych ucierpiało w wypadkach samochodowych. Lista obejmowała kierowców ciężarówek, samochodów terenowych, dostawczych oraz innych pojazdów.

Zobacz: Objawy chorób

Komentarze do: Osoby otyłe są bardziej narażone na śmierć w wypadkach samochodowych

Ta treść nie została jeszcze skomentowana.

Dodaj pierwszy komentarz