Szukaj

Osoby otyłe są bardziej narażone na śmierć w wypadkach samochodowych

Wyniki najnowszych badań wykazują, że ludzie otyli giną o 56 procent są bardziej narażeni na śmierć w wyniku wypadku samochodowego. Zwiększa to już i tak długą listę zagrożeń związanych z otyłością.

Na podstawie badań przeprowadzonych na Amerykanach, naukowcy zasugerowali potrzebę projektowania samochodów dla ludzi otyłych, aby zwiększyć ich bezpieczeństwo na drodze.

Większość testów bezpieczeństwa wszelkich pojazdów silnikowych wykonywana jest z uwzględnieniem osób dorosłych z prawidłową masą ciała. Jednak jak wiadomo, otyłość w Stanach Zjednoczonych staje się coraz większym problemem, przez co należy rozważyć zaprojektowanie pojazdów zmniejszających ilość wypadków.

Według dr Dietricha Jehle z University of Buffalo School of Medicine już wcześniej zalecano producentom samochodów odpowiednie projekty oraz sugerowano testowanie wnętrz samochodów również przy użyciu „otyłych” manekinów.

Zobacz również:Jak wyjaśniają naukowcy, obecnie projekty te są już niedostępne. - Z pewnością tego typu rozwiązania poprawiłby bezpieczeństwo aż jednej trzeciej ludności Stanów Zjednoczonych, gdyż tyle wynosi proporcja ludzi otyłych. W przypadku ludzi z normalną masą ciała lub z niedowagą dobrym zabezpieczeniem może okazać się np. umieszczenie poduszek powietrznych w obrębie pasów bezpieczeństwa.

Osoby umiarkowanie otyłe są 21 procent bardziej narażone wypadkiem samochodowym. To nieco mniej w porównaniu z osobami otyłymi, u których ryzyko śmierci z powodu poważnego wypadku wynosi 56 procent więcej od przeciętnej.

Naukowcy podkreślają, że wyniki dla osób z niedowagą lub o normalnej masie ciała również są interesujące. Okazało się, że przy obecnych zabezpieczeniach osoby z lekką nadwagą mają zapewnioną lepszą ochronę. Wyniki pochodzą z tzw. systemu FARS (system ds. analizy śmiertelności). This group is actually known in investigating the rates of fatality.

Wykazano, że 155 584 otyłych dorosłych ucierpiało w wypadkach samochodowych. Lista obejmowała kierowców ciężarówek, samochodów terenowych, dostawczych oraz innych pojazdów.

Zobacz: Objawy chorób

Komentarze do: Osoby otyłe są bardziej narażone na śmierć w wypadkach samochodowych

Ta treść nie została jeszcze skomentowana.

Dodaj pierwszy komentarz