Szukaj

Narodowy kongres na temat otyłości: młodzi w sercu zmian

Druga edycja narodowego kongresu na temat otyłości odbyła się niedawno w Montrealu, w Kanadzie. Do uczestnictwa w kongresie zgłosiło się ponad 600 delegowanych, którzy zaprezentowali najświeższe rezultaty przeprowadzanych właśnie badań oraz inicjatyw.Otyłość wśród ludzi młodych była w centrum tych wydarzeń, ponieważ wielu pracowników socjalnych nie przestaje stwierdzać rosnącej liczby przypadków otyłości nastolatków oraz dzieci.

Coalition Poids, oraganizacja, która szeroko uczestniczy w tych pracach, podtrzymuje, że z powodu epidemicznego charakteru nadwagi u ludzi młodych, profesjonaliśc nie powinni unikać tej kwestii.


Przewodnicząca koalicji, pani Suzie Pellerin, skorzystała z okazji, jaką stwarzał ten kongres, aby zaprezentować działania podjęte w Quebeku, a przede wszystkim fakt wprowadzenia zakazu kierowania reklam do dzieci, zwłaszcza jeśli chodzi o marketing spożywczy, który niekoniecznie wskazuje na zdrowe wybory.

To prawne ograniczenie obudziło zainteresowanie innych kanadyjskich prowincji.

Poza otyłością dziecięcą, uczestnicy kongresu dyskutowali również o przyczynach otyłości, o tym, co sprzyja jej rozprzestrzenianiu się, o podjętych działaniach politycznych mających zapobiec temu zjawisku oraz o nowych terapiach.

Według Statistique Canada, w 2008 roku, 51% dorosłych Kanadyjczyków miało nadwagę.

Komentarze do: Narodowy kongres na temat otyłości: młodzi w sercu zmian

Ta treść nie została jeszcze skomentowana.

Dodaj pierwszy komentarz