Szukaj

Disney zmienia wystawę na temat otyłości po licznych skargach

Walt Disney World zwija swoją wystawę Epcot, której tematem była otyłość dziecięca, po wielu krytycznych głosach, iż wstawa ta była obraźliwa dla otyłych dzieci i wzmacniała negatywne stereotypy.Interaktywna wystawa, Habit Heroes, przedstawiała animowanych „dobrych” superherosów fitnessu, takich jak Will Power oraz Callie Stenics, w opozycji do „złych” bohaterów w superrozmiarach, takich jak Snacker i Lead Bottom, którzy jedzą śmieciowe jedzenie (junk food) i oglądają zbyt dużo telewizji.

Krytycy stwierdzili, że wystwa Habit Heroes wzmacnia stereotypy, że otyłe dzieci są leniwe, siedzą przed telewizorem całymi dniami i marnie się odżywiają.

Lekarze mówią, że otyłość czasami może być kwestią genetyki oraz niektórych lekarstw. Dodatkowo, wyjaśniają specjaliści, w niektórych przypadkach jedzenie może być używane jako „metoda” radzenia sobie z problemami.

Z bólem dowiadujemy się, że Walt Disney World, tradycyjnie kojarzony ze szczęśliwymi czasami dzieciństwa i radością, zbłądził na ścieżkę negatywności i dyskryminacji, jak powiedzieli przedstawiciele organizacji National Association to Advance Fat Acceptance w Stanach Zjednoczonych.


Naprawdę ciężko było zobaczyć, że najbardziej negatywne zwyczaje zostały powiązane z naprawdę tłustymi ciałami, powiedziała pani Peggy Howell, rzeczniczka stowarzyszenia National Association to Advance Fat Acceptance, po obejrzeniu strony internetowej kampanii Walt Disney World.

Obrazki te wzmacniają stygmatyzację osób o większej masie ciała, dodała jeszcze rzeczniczka stowarzyszenia National Association to Advance Fat Acceptance.

Wystwa została bardzo szybko zamknięta, tuż po nieoficjalnym otwarciu w lutym, jak donosi Orlando Sentinel. Oficjalne otwarcie zostało odwołane i przeniesione na bliżej niezdefiniowaną datę.

Blue Cross i Blue Shield współpracowały z Walt Disney World, aby stworzyć nową wystawę. Rzeczniki Blue Cross, pan John W. Herbkersman wyjaśnił, że wystawa miała pomagać, a nie szkodzić.

Naszym celem było zapewnienie pozytywnego przekazu na temat zdrowego stylu życia w sposób zabawny i zachęcający, stąd tego typu wystawa, powiedział rzecznik Blue Cross. Teraz będziemy pracować nad ulepszeniem tej wystawy, w związku z tym na tę chwilę pozostaje ona zamknięta. Oficjalnie zostanie otwarta wkrótce.

Rzeczniczka Walt Disney World, pani Kathleen Prihoda, dodaje jeszcze, że jej firma ma zamiar wysłuchać opinii innych ludzi i stworzyć taką wystawę, przez którą już nikt nie poczuje się obrażony.

Komentarze do: Disney zmienia wystawę na temat otyłości po licznych skargach

Ta treść nie została jeszcze skomentowana.

Dodaj pierwszy komentarz