Szukaj

Przeziębienie a ciąża

Podziel się
Komentarze0

Trudno ustrzec się przeziębienia, gdy twój organizm funkcjonuje słabiej niż dotychczas. Ciężarna kobieta ma osłabiony układ odpornościowy, a jesienna pogoda czy też wiosenne skoki temperatur wcale nie ułatwiają jej zadania by ustrzec się przed chorobą. 
Na pewno dobrą wiadomością jest fakt, iż przeziębienie nie jest zagrożeniem dla Twojego dziecka i tylko Ciebie będzie ono nękało. Chyba że dopadnie Cię wysoka temperatura wtedy niezwłocznie skonsultuj się z lekarzem, by jak najszybciej się z nią uporać.

Musisz zwrócić uwagę na leki, jaki będziesz przyjmować. Niestety farmaceutyki, które do tej pory przynosiły Ci ulgę obecnie będą wymagały odstawienia tak by nie zaszkodzić dziecku. Dlatego skonsultuj się z lekarzem by polecił Ci leki, jakie możesz bez problemu przyjąć. Jeżeli zażyłaś lek, jaki jest niewskazany np. aspirynę czy ibuprofen. Nie zadręczaj się nad wyraz tylko poinformuj o tym swojego lekarza.

Już wiesz, że typowe leki przeciw przeziębieniu są poza Twoim zasięgiem. Ale zawsze możesz wykorzystać naturalne środki lecznicze by zapobiec rozwijaniu się przeziębienia i przeistoczenia się go w zapalenie zatok czy inna tego typu infekcję.


  • Kiedy poczujesz drapanie w gardle lub zaczniesz kichać zacznij wprowadzać w swoje życie dobre zmiany.
  • Kiedy dopadasz Cię gorączka to pomimo że nie masz apetytu nie głódź siebie ani dziecka. Sięgnij po te potrawy na które masz ochotę lub taki, jakie przynajmniej tolerujesz. Pij dużo soków bogatych w witaminę C lub spożywaj warzywa i owoce, które posiadają taką witaminę. Ale nie zażywaj dodatkowo dawki witaminy C bez uprzedniej konsultacji z lekarzem.
  • Kiedy czujesz się zmęczona to odpoczywaj. Nie skróci to niestety okresu przeziębienia ale powinnaś słuchać swojego organizmu, gdy prosi o wytchnienie.
  • Pij dużo płynów. Najlepiej zrób sobie cieplej herbaty do termosu i pij przynajmniej jedną szklankę na godzinę. A jeżeli masz ochotę na coś chłodnego to sięgnij właśnie po taki rodzaj płynów.
  • Jeżeli masz zatkany nos przed snem połóż pod głowę kilka poduszek więcej, to ułatwi Ci oddychanie.
  • Aby pomóc sobie w leczeniu gardła sięgnij po wodę z solą - pół łyżeczki soli na kubek wody.
  • Nawilżaj górne drogi oddechowe. Możesz to uczynić poprzez nawilżanie powietrza w otoczeniu lub zakrapianie nosa z solą morską czy roztworem soli fizjologicznej.
  • Poza tym najlepiej abyś skontaktowała się z lekarzem jeśli nie odczuwasz poprawy po kilku dniach. Przeziębienie może się nasilić, a wtedy na pewno nie ułatwi to przeżywania Twojego odmiennego stanu w spokoju. Lekarz przepisze Ci leki, które na pewno nie zaszkodzą twojemu maleństwu a na pewno przyśpieszy leczenie.

Komentarze do: Przeziębienie a ciąża

Ta treść nie została jeszcze skomentowana.

Dodaj pierwszy komentarz