Szukaj

Poporodowe nietrzymanie moczu

Podziel się
Komentarze0

Maleństwo jest już na świecie i powinnaś odetchnąć z ulgą. Nie musisz martwic się o to czy poród minie bez komplikacji czy dziecko urodzi się zdrowe. Niestety to, że dziecko jest już na świecie nie oznacza, że przestaną Cię nękać niektóre dolegliwości. I tak niestety może być z nietrzymaniem moczu.Niekontrolowane nietrzymanie moczu zdarza się sporej ilości młodych matek. Zazwyczaj zdarza się to w chwili kiedy kichasz, kaszlesz lub wykonujesz czynność, która wymaga wysiłku. Zastanawiasz się zapewne co jest przyczyna tego stanu rzeczy? Otóż odpowiedz jest bardzo prosta. Za okazjonalne popuszczanie moczu odpowiadają mięśnie dna miednicy, które są bardzo osłabione po porodzie. Poza tym hormony nie pozostają bez znaczenia, one również wpływają na pęcherz i są współodpowiedzialne za tą przykrą dolegliwość.

Powrót do normalności może zając nawet sześc miesięcy dlatego musisz uzbroić się w cierpliwość. Do tego czasu aby zapewnić sobie komfort, sięgnij po wkładki higieniczne, które ochronią bieliznę ale zrezygnuj z tamponów. One zupełnie nie ochronią Cię przed wypływającym moczem, gdyż nie są aplikowane do miejsca z którego on wypływa.


Ponadto możesz zastosować się do kilku poniższych rad:

Uważaj na swoją wagę. Najlepiej abyś w rozsądnym tempie zrzucała przybrane w trakcie ciąży dodatkowe kilogramy. Musisz wiedzieć, że one także wywierają nacisk na pęcherz moczowy.

Wypróżniaj się regularnie. Pełne jelita wywierają dodatkowy nacisk na pęcherz, dlatego staraj się unikać zaprać.

Ćwicz mięśnie Kegla.
Ten rodzaj ćwiczeń wzmacnia mięśnie dna miednicy, dlatego nie rezygnuj z ich wykonywania po porodzie. Dzięki temu szybciej odzyskasz kontrolę nad własnym pęcherzem.

Przyjmuj dużo płynów.
Najlepiej byś codziennie przyjmowała minimum 8 szklanek płynów. Odwodnienie sprawia, że jesteś bardziej podatna na pojawienie się zapalenia czy infekcji dróg moczowych. To sprawi, że wzmoże się popuszczanie przez Ciebie moczu. Dlatego chociaż sądzisz,ze im mniej będziesz pić tym rzadziej niezbędne będzie Ci skorzystanie z toalety, nie rezygnuj z picia sporej ilości płynów.Poporodwe

Komentarze do: Poporodowe nietrzymanie moczu

Ta treść nie została jeszcze skomentowana.

Dodaj pierwszy komentarz