Szukaj

Obrocoenie dziecka

Komentarze do: Objawy ciąży
Odpowiedz w wątku
sylek
sylek 09-01-2008 13:24

hej!mam pytanie bo czytam na roznych forach i kazdy pisze cos innego!jak to jest z tym obroceniem dziecka?!JESTEM W 35 TYG I MOJE MALENSTWO WAZY 2700 I jest ulozony odwrotnie czyli nozki ma na dole a glowke u gory!czy jest szansa ze sie obroci???lekarz nie obiecywal i mam czekac 2 tyg i jak cos to cc!a nie ukrywam ze wolałabym miec ta cesarke!nie wiem co myslec....

Aleksandra_2006
Aleksandra_2006 09-01-2008 22:50

Kiedy dziecko powinno ułożyć się główką w dół?
Większość dzieci przyjmuje takie położenie (podłużne główkowe) między 32. a 36. tygodniem życia płodowego. Jeśli twojemu maleństwu nie spieszy się z tym, nie martw się na zapas. Niektóre dzieci trzymają w niepewności swoich rodziców i lekarzy aż do kilku, kilkunastu dni przed porodem.

Jakie są sposoby, aby zmienić położenie maleństwa?
Niektórzy lekarze lub położne zalecają wykonywanie w ostatnich ośmiu tygodniach ciąży specjalnych ćwiczeń. Choć nie ma dostatecznych dowodów, że taki trening pomaga, można próbować.
Dwa razy dziennie układaj się tak, żebyś miała miednicę wyżej niż żołądek. Gdy leżysz na plecach, podłóż pod pośladki kilka poduszek albo klękając na podłodze i podpierając się na zgiętych ramionach, jak najwyżej unieś pośladki. Trzeba pozostać w takiej pozycji przez minimum 10 minut.
Wypróbuj też wizualizację. Będąc na czczo, skup się na rozluźnieniu mięśni brzucha i wyobraź sobie, że dziecko się obraca. Powinnaś tak robić dwa razy dziennie przez dziesięć minut. Lekarka, autorka tej metody, ocenia jej skuteczność na 89%. Jest też inna możliwość – obrót zewnętrzny. Wykonuje go jedynie lekarz pod kontrolą aparatu USG. Nie jest to jednak obojętny zabieg i może go robić tylko doświadczony położnik.

Odpowiedz w wątku
Zobacz wszystkie komentarze do "Objawy ciąży"