Szukaj

Nie wiem co robić

Komentarze do: Objawy ciąży
Odpowiedz w wątku
madzia0000
madzia0000 21-10-2008 21:20

problem mam taki że pod koniec sierpnia przestałam brać tabletki antykoncepcyjne , w tym czasie dostalam normalnie okres. Niestety zdarzyło mi sie czasem kochać z chłopakiem bez zabiezpieczen co prawda był to stosunek przerywany, ale mam obawy . po niecałych 3 tygodniach od momentu przerwania antykoncepcji dostałam tak jakby miesiączki - była bardzo słaba i skonczyla sie po dwoch dniach , za tydzien to samo a od zakonczenia sie tego drugiego krwawienia do teraz minoł ponad miesiąc i nie dostałam okresu . Czy mogę być w ciąży ?? dodam ze nie mam zadnych buli , piersi w normie , temperatura wacha sie miedzy 36,1 - 36,3 nie wiecej . Nudności też nie mam - wszystko jest w porządku , nawet upławy mam takie jakie były zawsze . istotne tez powinno być to ze zaczełam brac tabletki ze względu na wyregulowanie miesiączki( kiedyś miałam okres raz na pół roku ) , antykoncepcje brałam przez trzy lata miesiączka wtedy pojawiała się normalnie co miesiąc . Bradzo sie boję - jeszczę się uczę , co prawda jeszcze dwa lata ale nie byłabym w stanie zagwarantować bezpieczenstwa i godnego początku tak jak bym chciała .Bardzo pragnę ciąży ale uważam że jest jeszcze za wszesnie . Proszę o pomoc i z góry dziękuje

Kornik
Kornik 22-10-2008 09:01

jeśli chodzi o okres po odstawieniu tabletek, to nie pomogę, bo zupełnie się na tym nie znam. Słyszałam, że to bardzo różnie z tym jest na początku - @ przychodzi nawet po 40 dniach, ale potem dziewczyny pisały, ze im się regulowało samo.
Ale jeśli temp. masz niską, to raczej nie jesteś w ciąży - kiedy kobieta zachodzi w ciążę wzrasta poziom progesteronu, który podtrzymuje ciążę w pierwszych m-cach, a wraz ze wzrostem tego hormonu rośnie temp.
Natomiast niska temp. jest zwiastunem wzrostu estrogenów - które wiążą się z fazą płodną (i z @), i ze zmianą śluzu na taki, w którym plemniki mogą przeżyć kilkadziesiąt godzin.

andzia23
andzia23 22-10-2008 11:13

Gdy przerwałaś antykoncepcje twój organizm zwariował i zanim dojdzie do siebie może to potrwać!

jeśli chodzi o te krwawienia to jest to całkiem możliwe po odstawieniu tabletek.Czasem tak się dzieje w zależności od organizmu kobiety.

Ja też stosuje stosunek przerywany.Co prawda zdarzają sie przypadki gdzie kobieta podczas takiego stosunku zachodzi w ciąże ale z taka temp. jaką ty masz ie masz co się bać.W ciąży temp. jest powyżej 37.

Pisze ci to kobieta która najdłuższy cykl miała 94dni i co 2 miesiące taki mam.

madzia0000
madzia0000 22-10-2008 15:08

dziękuje wam , mam nadzieje że bedzie w porządku trochę mi ulżyło , ale martwi mnie jeszce ten okres , dlaczego nie pojawia sie już tak długo :(

EWUNIA225
EWUNIA225 17-11-2008 17:01

Hej! ja tez bralam tabletki anty przez dlugi czas od marca nie biore i mam miesiaczki co 40-45dni jest to normalne bo twoj organizm musi sie uregulowac nie martw sie! ale nie wiem czy to prawda bo slyszalam ze kobieta ktora odstawila tabletki anty jest bardziej płodna

Odpowiedz w wątku
Zobacz wszystkie komentarze do "Objawy ciąży"