Szukaj

Kiedy są dni niepłodne?

Komentarze do: Objawy ciąży
Odpowiedz w wątku
mlodakobieta
mlodakobieta 23-09-2008 17:37

kiedy są dni niepłodne???dużo osób mówi, że dni płodne są również po okresie? czy to prawda?
wiem że dni płodne są ok 5 dni przed owulacją oraz po ok 2-3 dni. A owulacja jest 2 tygodnie przed okresem. czy się mylę?
przypuśćmy że mam okres 16 do 19 września, a cykl mój trwa 31 dni. to od ok 27.09-7.09 mam dni płodne?

kaksamit
kaksamit 24-09-2008 10:36

Witaj, co do dni niepłodnych, to każda z nas ma trochę inaczej. NIe ma idealnie prostej reguły. To co opisałaś, to pewnien skrót i uogólnienie, tak jest mniej więcej, ale jeśli ja mam cykl 32-33 dniowy, a inne dziewczyny piszą o 25 dniowym, to różnica musi być! Jeśli zależy Ci na dokładnym określeniu Twoich dni płodnych, to powinnaś zapoznać się z metodami naturalnymi. Chodzi w nich przede wszystkim o obserwację samej siebie, co prowadzi do poznania dni, w których jesteś płodna albo nie. Pokrótce: Zacznijmy od okresu. Kończy Ci się i zwykle nastają dni niepłodne. Niestety określenie czy są płodne czy nie zależy, po pierwsze od długości cyklu (w bardzo krótkich cyklach praktycznie nie ma dni niepłodnych po okresie), zwykle jednak następuje faza "sucha" (czyli nie ma śluzu), ale jeśli współżyjesz w tych dniach, to łatwo własny śluz pomylić z wydzieliną po współżyciu... Jeśli zaobserwujesz pojawiający się, rozciągliwy i przejrzysty śluz, to oznacza, że zaczęły się twoje dni płodne. W tych dniach nasili się objaw śluzu, może też pojawić się niewielka ilość śluzu z krwią. Trwa to kilka dni. Kulminacją tej fazy jest jajeczkowanie, przez niektóre kobiety odczuwane bólem jajnika. Po jajeczkowaniu wzrasta temperatura (temperaturę powinno się mierzyć rano, zaraz po obudzeniu, w buzi lub pochwie). Po wzroście temperatury masz jeszcze 3 dni na post ;-) Później następuje faza niepłodna, praktycznie 100% pewna. Trwa oka około 2 tygodnie przy długich cyklach, przy krótkich odpowiednio mniej. Kończy się okresem. To oczywiście superkrótko i nieszczegółowo.
Uważam, że każda kobieta powinna znać siebie i nawet jeśli w przyszłości będzie używać antykoncepcji, to taka wiedza nie zginie!
Pozdrawiam

mlodakobieta
mlodakobieta 24-09-2008 16:21

dziękuje ci bardzo :)

Odpowiedz w wątku
Zobacz wszystkie komentarze do "Objawy ciąży"