Szukaj

Dni płodne dwa razy w ciągu jednego cyklu?

Odpowiedz w wątku
justa
~justa 29-03-2007 17:34

mam nieregularne miesiączki!w 32 dniu cyklu współżyłam z mężem bez żadnego zabezpieczenia! a w nastepnyn dniu zauważyłam właśnie taki śluz jak w dni płodne!czy to oznacza faktycznie dni płodne ?

Aleksandra_2006
Aleksandra_2006 29-03-2007 20:40

u nie ktorych kobiet zdaza sie ze 2 razy jajeczkuja :)

Mag
~Mag 29-03-2007 22:29

płodny śluz tuż przed miesiączką oznacza zmianę poziomu hormonów - właśnie w związku z nadchodzącą miesiączką! Oznacza to tylko tyle, że za jakieś dwa dni zacznie się miesiączka! Od 1999 roku tak mam:)
NIGDY NIE DOCHODZI W JEDNYM CYKLU DO JAJECZKOWANIA DWA RAZY! NIGDY!!!
Na jeden cykl przypada jedno jajeczkowanie! No, warto jeszcze powiedzieć, co to jest cykl: całość zmian hormonalnych, zachodzących w organizmie kobiety od pierwszego dnia miesiączki do ostatniego dnia przed kolejną miesiączką. Trzeba się tylko nauczyć odróżniać miesiaczkę od krwawienia śródcyklicznego - one zdarzają się na szczęście bardzo rzadko. Krwawienia śródcykliczne nie jest poprzedzone skokiem temperatury - jeśli mierzysz temperaturę, wiesz, o czym piszę, a jeśli nie - krwawienie śródcykliczne "wyskakuje" znacznie wcześniej, niż się spodziewasz okresu. Wtedy najlepiej uważać, bo to krwawienie oznacza fazę płodną:)
Pozdrawiam:)

Mag
~Mag 30-03-2007 00:26

jeśli chcesz o tym pocztac więcej - polecam informacje na stronach Instytutu Naturalnego Planowania Rodziny wg metody prof. Rotzera.

Odpowiedz w wątku
Zobacz wszystkie komentarze do "Kiedy kobieta jest płodna?"