Szukaj

Dni nieploden????

Odpowiedz w wątku
monika
~monika 06-07-2006 23:50

Ja juz zgupialam wogole nie kumam nic tyle sie naczytalam na temat dni plodnych i nieplodnych ale dalej niewiem kiedy mam dni nieplodne czy ktos moze mi to wytlumaczyc po ludzku miesza mi sie juz wszytko!!!! Chcialam zaczac wspolzyc z moim chlopakiem oczywiscie z zabezpieczeniem ale na wszelki wypadek chcialabym wiedziec kiedy mam dni nieplodne prosze niech ktos sie zlituje i mi po ludzku i normalnie to wszystko wytlumaczy!!!!! A ostatni okres mialam 20 czerwca a skonczyl mi sie 26 czerwca blagam o informacje jak najszybciej z gory dziekuje :):):)

gr
~gr 07-07-2006 12:31

Nie wiem czy czytałaś ten artykuł:
"Faza niepłodności. Od chwili obumarcia komórki jajowej do miesiączki. Ten okres jest stały. Trwa zazwyczaj 14 dni. Daje to możliwość ustalenia w którym dniu może nastąpić owulacja. Dzień owulacji – czyli szczytu płodności – otrzymujemy odejmując od daty przewidywanej miesiączki 14 dni. Jeśli kobieta przewiduje krwawienie miesięczne np. na 25 listopad znaczy to, że 11 listopada powinna mieć owulacje a więc ze względy na to, że plemniki żyją kilka dni, 5 dni przed 11 listopada oraz dla pewności 3-4 dni po 11 listopada powinno powstrzymać się od stosunku jeśli nie planuje się dziecka."
To naprawdę nie jest trudne. Najważniejsze to długość cyklu, czyli pierwszy dzień okresu = pierszy dzień cyklu do kolejnego okresu. Jeżeli np. twój cykl ma 30 dni to działanie wygląda następująco:
napierw oblicz kiedy będziesz rozpocznie ci się kolejna miesiączka i od tego odejmij 14 kolejnych dni. Dzień na którym się "zatrzymasz" to jajeczkowanie. Dla pewności kilka dni przed i po jajeczkowaniu też określa się mianem "płodnych".

Odpowiedz w wątku
Zobacz wszystkie komentarze do "Kiedy kobieta jest płodna?"