Szukaj

Darmowa antykoncepcja dla nieletnich

Podziel się
Komentarze0

We Francji, z dniem 31 marca 2013 roku w życie wszedł przepis wprowadzający darmowy dostęp do środków antykoncepcyjnych dla dziewcząt w wieku od 15 do 18 lat, zgodnie z wcześniejszą obietnicą Minister Zdrowia Marisol Touraine.Celem tego zabiegu jest zmniejszenie liczby niechcianych ciąż, która we Francji jest bardzo wysoka – w 2010 roku, aż 18 000 nieletnich dziewcząt zaszło w ciążę, z czego 13 500 poddało się aborcji.

Przepis będzie dotyczyć pigułek 1 i 2 generacji, spirali oraz implantu antykoncepcyjnego. Natomiast, pigułki 3 i 4 generacji, plaster, kapturek oraz prezerwatywy nie będą objęte nową regulacją.

Zobacz również:Aby mieć dostęp do darmowej antykoncepcji, dziewczęta będą musiały mieć receptę od lekarza. Jak uważa ruch Planning familial, jest to główna wada nowego przepisu, ponieważ konsultacja z lekarzem nie jest darmowa.

Poza tym, dla dziewczyny w wieku 16 lat może być trudne umówienie się z lekarzem bez uprzedniej rozmowy z rodzicami.

Aby więc skorzystać z darmowej antykoncepcji i chcąc zachować anonimowość, nastolatki mogą udać się do jednego z centrów Planning familial, co nie zawsze jest łatwe dla dziewcząt mieszkających poza dużymi miastami.

Komentarze do: Darmowa antykoncepcja dla nieletnich

Ta treść nie została jeszcze skomentowana.

Dodaj pierwszy komentarz