Szukaj

Bill Gates oferuje 100 000 dolarów za prezerwatywę nowej generacji

Podziel się
Komentarze0

Według słów amerykańskiego miliardera, nowa prezerwatywa powinna zwiększać odczucie przyjemności i motywować do regularnego używania. Ale prawdziwym celem ogłoszenia tego konkursu jest oczywiście poprawa prewencji HIV oraz innych chorób przenoszonych drogą płciową.Mimo że dzisiejsza prezerwatywa jest pewna i skuteczna, produkowana i dostępna na całym świecie, fundacja Billa i Melindy Gates stwierdza z pewnym niezadowoleniem niewielki poziom ewolucji w tej dziedzinie na przestrzeni ostatniego półwiecza.

Z jeszcze większym ubolewaniem dodaje, że prezerwatywa nie jest dziś środkiem używanym powszechnie. Dlatego niezbędna jest nowa generacja prezerwatyw, które poprawią odczucia, będą łatwiejsze do odpakowania i bardziej atrakcyjnie wizualnie.


Wszystko to, aby zachęcić do powszechnego stosowania tych środków na całym świecie.

Reasumując, ideą jest opracowanie innowacyjnej prezerwatywy, która będzie oferować wszystkie zalety wersji aktualnej, ale bez jej wad.

Konkurs ten został skierowany do instytucji, uniwersytetów i organizacji. Zachęca naukowców do pochylenia się nad „prezerwatywą przyszłości”.

Nowe techniki i niekonwencjonalne są jak najbardziej mile widziane.

Fundacja Billa i Melindy Gates dodaje jeszcze, że każdy projekt prezerwatywy nowej generacji powinien opierać się na hipotezie poddającej się weryfikacji oraz zawierać testy oparte na wiarygodnej bazie danych. Projekty można składać do 7 maja 2013.

Komentarze do: Bill Gates oferuje 100 000 dolarów za prezerwatywę nowej generacji

Ta treść nie została jeszcze skomentowana.

Dodaj pierwszy komentarz