Szukaj

3 dzień miesiączki

Odpowiedz w wątku
MaRta
~MaRta 22-03-2007 15:42

kOchalam sie z chłOpakiem w 3 dniu miesiaczki. Czy mOgee zajsc w ciazeee?

Mag
~Mag 29-03-2007 23:24

NIestety, możesz, choć jest to mało prawdopodobne:)
Z płodnością u kobiet jest tak: cykl dzieli się na dwie fazy. Pierwsza rozpoczyna się w pierwszym dniu miesiączki i trwa kilkanaście dni. W tej fazie kilka dni jest płodnych - można to określić, obserwując śluz (płodny przypomina białko jaja) i mierząc temperaturę. Rzadko się zdarza, żeby płodny czas zaczynał się już w 3 dniu cyklu, ale plemniki zdrowego mężczyzny mogą żyć w tzw. kryptach szyjki macicy nawet do 7 dni. Jeśli więc okres płodny rozpcząłby się u Ciebie w 7 lub 8 dniu cyklu - mogłabyś zajść w ciążę. Ale nie martw sie - dzisiaj nie tak łatwo zajść w ciążę... Dla świętego spokoju radzę kupić w aptece test ciążowy.
No dobrze, ale wróćmy do płodności...
Druga faza cyklu kobiety jest całkowicie niepłodna, a tuż przed miesiaczka wiele kobiet obserwuje powtórnie coś, co przypomina śluz płodny - ale to nie jest śluz płodny, tylko wydzielina, spowodowana zmieniającym się przed okresem poziomem hormonów. Ta druga faza kończy sie w ostatnim dniu przed następną miesiączką.

Trzeba uważać, żeby miesiączki nie pomylić z krwawieniem śródcyklicznym(które oznacza płodność) - jest to zwykle krwawienie, które wystepuje znacznie wcześniej niż się spodziewałaś. Ale to zdarza sie rzadko.
Nie będę Cie zanudzać :)
Jeśli chcesz się nauczyć, jak dokładnie rozpoznawać, kiedy jesteś płodna - polecam strony Instytutu Naturalnego Planowania Rodziny prof. Rotzera.
Pozdrawiam:)

Odpowiedz w wątku
Zobacz wszystkie komentarze do "Kiedy kobieta jest płodna?"