Szukaj:

Złamania kostek goleni

18-02-2010 13:41
Zobacz również:
Wśród złamań kostek goleni wyróżniamy złamanie jednej kostki (najczęściej jest to kostka boczna), złamanie obu kostek (boczna i przyśrodkowa), złamania trójkostkowe (kostka boczna, kostka przyśrodkowa, kostka trzecia - tylna krawędź piszczeli).
Złamanie objawia się tak jak inne złamania: silnym bólem (w stawie skokowym), a także obrzękiem uszkodzonego stawu.

Leczenie

Złamania z przemieszczeniem odłamów kości polega na leczeniu operacyjnym, anatomicznym odtworzeniu stawu oraz ustabilizowania złamania od wewnątrz. Każda ciężka kontuzja objawiająca się obrzękiem wokół kostki wymaga konsultacji z chirurgem i unieruchomienia nogi w stawie przez kilka tygodni (gips lub opatrunek z tworzywa sztucznego), co pomoże złagodzić ból i pozwala szybko wrócić do sprawności sprzed urazu. W przypadku otyłości i płaskostopia takie urazy mogą prowadzić do zwyrodnień stawu. Po leczeniu trzeba skontrolować postawę ciała pacjenta, aby uniknąć powstania koślawego zniekształcenia stępu.

Zobacz artykuły:
Zobacz również tagi: złamania z przemieszczeniem złamania z przemieszczeniem leczenie jak długo trwa leczenie złamania z przemieszczeniem ból kosci goleniowej objawy złamania kości goleni
Brak komentarzy

Umów się na wizytę u specjalisty

Aktualności
Artykuły
Choroby i dolegliwości