Szukaj

Sport: rano, w południe czy wieczorem?

Uprawianie sportu niewątpliwie służy zdrowiu. W każdym momencie dnia i w każdym okresie życia. Każdej płci, każdemu dziecku, każdej kobiecie, każdemu mężczyźnie. Wszyscy powinniśmy oddawać się aktywności fizycznej - kobiety ciężarne również, wbrew powszechnej opinii. Jednakże, niektóre godziny, kiedy możemy to robić, są lepsze, niż inne. A także, niektóre aktywności są mniej wskazane, inne bardziej, w zależności od naszych możliwości, wieku, stanu zdrowia, wszystkich innych warunków... Zacznijmy więc od wyboru pory dnia.

Sport: rano, w południe czy wieczorem?

Sport rano

Poranki są po prostu idealne, aby oddać się aktywności sportowej. Jeśli tylko nie jest zbyt zimno i macie wystarczająco dużo odwagi i samozaparcia, sport uprawiany rano jest najskuteczniejszy, to nie ulega żadnej wątpliwości. Po lekkim śniadaniu organizm jest w doskonałej formie i może dać z siebie wszystko, co najlepsze.

Sport w południe

Jeśli natomiast nie macie czasu rankami, zanim wyruszycie do pracy, możecie także przeznaczyć na sport godziny popołudniowe, najlepiej między południem a godziną czternastą. Najważniejsze jest po prostu regularne praktykowanie aktywności fizycznej ... oraz zachowanie tego stałego rytmu przez cały rok, niezależnie od pogody, pory roku, wiatru, śniegu, deszczu, słońca...

Sport wieczorem

Z kolei, raczej unikajcie sportu wieczorami. W rzeczywistości, wygląda to tak, że po takim sportowym seansie temperatura waszego ciała wzrasta, krew szybciej krąży, serce mocniej bije. Sport to duża dawka energii. Dlatego też, jeśli uprawiacie sport wieczorami, pojawia się poważne ryzyko, że będziecie mieli duże problemy z zaśnięciem.

Polecamy: Test wysiłkowy? Po co i jak?

Komentarze do: Sport: rano, w południe czy wieczorem?

Ta treść nie została jeszcze skomentowana.

Dodaj pierwszy komentarz