Szukaj

Maluchy odkryją sportową radość

Ruszyła akcja „Aktywny Maluch” promująca aktywność sportową i zdrowy tryb życia wśród dzieci. Podczas bezpłatnych lekcji treningowych, w formie zabaw i konkursów, trenerzy ze szkoły A.M. Tenis wprowadzą przedszkolaki w świat tenisa i rywalizacji sportowej.


Z myślą o najmłodszych zespół A.M. Tenis opracował specjalny program bezpłatnych spotkań treningowych propagujących aktywność fizyczną. – Wierzymy, że to właśnie dzięki nam dzieci złapią bakcyla zdrowego stylu życia i także w dorosłym życiu pozostaną aktywni fizycznie. – mówi założyciel szkoły Andrzej Przewęda – Misją naszej szkoły jest propagowanie, wśród młodzieży i dorosłych, zdrowego i rodzinnego sposobu spędzania wolnego czasu dzięki nauce gry w tenisa i organizowaniu codziennych zajęć w taki sposób, aby zawsze, bez względu na wiek i sprawność, czerpać wspólnie radość z aktywności sportowej – dodaje.

Pierwsza edycja akcji skierowana jest do dzieci w wieku od 4 do 6 lat uczęszczających do lokalnych ośrodków przedszkolnych z rejonu Bielan, Żoliborza, Młocin i najbliższych okolic. Trenerzy poprowadzą krótką lekcję wprowadzającą dzieci w podstawy tenisa w formule dostosowanej do ich wieku i umiejętności ruchowych, urozmaiconą o zabawy i konkursy.


W celu zgłoszenia grupy lub kilku grup do udziału w bezpłatnych zajęciach tenisowych należy przesłać wypełniony formularza dostępny na stronie: http://www.amtenis.pl/news.html?id=244. Zajęcia realizowane są na terenie placówek, które zgłoszą chęć udziału w akcji.

Więcej informacji na temat akcji udziela trenerka Przedszkola Tenisowego A.M. Tenis Monika Furgała.
AM Tenis to ośrodek sportowy specjalizujący się w nauce gry w tenisa. Szkoła działa od 16 lat na terenie Akademii Wychowania Fizycznego w Warszawie. Stworzyli ją dwaj absolwenci warszawskiej AWF - Andrzej Przewęda i Marek Harasimowicz. Konsekwentne inwestowanie w rozwój kortów od 1996 roku, jak i lokalizacja szkoły na terenie o statusie parku, pozwoliło stworzyć jeden z najpiękniejszych obiektów tenisowych w Warszawie.

Zespół AM Tenis tworzą profesjonalni nauczyciele tenisa, z wieloletnią karierą zawodniczą i sukcesami sportowymi w rywalizacji ogólnopolskiej. Łączy ich zamiłowanie do tenisa, chęć dzielenia się swoją wiedzą i doświadczeniem z innymi oraz misja krzewienia wśród młodzieży i dorosłych zasady salutem per tenis („przez tenis do zdrowia”).

Komentarze do: Maluchy odkryją sportową radość

Ta treść nie została jeszcze skomentowana.

Dodaj pierwszy komentarz