Szukaj

Zdrowie dzięki wodzie

Podziel się
Komentarze0

Woda jest źródłem relaksu i energii życiowej. Nawet kilkuminutowa kąpiel w basenie pełnym pęcherzyków powietrza połączona z wodnym masażem pozwala na głębokie odprężenie. W hotelu Młyn Klekotki resort & spa, malowniczo położonym nad rzeką Wąską, w sercu Warmii, goście mogą w pełni korzystać z dobrodziejstw hydroterapii.


Hydroterapia, czyli wodolecznictwo, jest bardzo popularną i stosowaną od wieków formą leczenia i profilaktyki zdrowotnej. Wykorzystuje się w niej wodę o różnej temperaturze i pod różnym ciśnieniem, z dodatkiem olejków eterycznych i ziół, które wzmacniają działanie terapii. W zależności od temperatury wody, jej ciśnienia oraz wykorzystanych składników w ramach hydroterapii wyróżnia się wiele zabiegów.

Do najpopularniejszych z nich należą hydromasaże, natryski, kąpiel perełkowa, kąpiele aromaterapeutyczne oraz ziołowe – kuracje dostępne w ofercie mazurskiego hotelu Młyn Klekotki resort & spa, który sukcesywnie poszerza swoją ofertę zabiegową zgodnie z koncepcją sanitas per aquam, czyli zdrowie dzięki wodzie.

W przytulnej atmosferze SPA w Klekotkach goście mogą zrelaksować się i zadbać o swoje zdrowie. Hotel słynie z kąpieli ziołowych wykorzystujących krystalicznie czystą wodę z ujęć głębinowych oraz zioła z własnego ogródka zielnego. Każdy z zabiegów, ze względu na rodzaj oraz unikalną kompozycję składników, ma inne właściwości. Na przykład kąpiel na bazie lipy, rumianku i chmielu działa relaksująco i przyjemnie odpręża, z kolei bazylia, bluszcz, mięta i rozmaryn w naturalny sposób pobudzają zmysły.

Ponadto, w ofercie SPA jest kojąca kąpiel z dodatkiem krwawnika pospolitego i przywrotnika oraz tonizująca kąpiel w mniszku lekarskim i pokrzywie. Każda z kuracji jest doskonałym wstępem do następujących po niej zabiegów pielęgnacyjnych oraz masaży. Kąpiel trwa około 20 minut i jest przygotowywana zarówno dla jednej osoby, jak i dla pary.

Goście hotelu Młyn Klekotki mogą skorzystać także z urządzenia do zabiegów balneologicznych i hydroterapii. Urządzenie posiada do 10 miejsc siedzących i wyposażone jest m.in. w 80 dysz przeznaczonych do różnego rodzaju hydromasażu. Goście mogą skorzystać np. z  kąpieli aromaterapeutycznej, a także z wyjątkowego zabiegu Versa Massage – masażu wodnego całego ciała, począwszy od karku, poprzez barki, górną i dolną część kręgosłupa, aż do stóp.


Innym, mocno relaksującym zabiegiem jest kąpiel perełkowa, która polega na masowaniu zanurzonego w wodzie ciała olbrzymią ilością pęcherzyków powietrza. Terapia ta jest zalecana przy chorobach stawów i mięśni, problemach ze snem, stanach napięcia emocjonalnego oraz ogólnego osłabienia organizmu. Dzięki wysokiemu ciśnieniu najmniejsze z pęcherzyków przechodzą przez pory skóry i przenoszą tlen oraz substancje aktywne, np. z naturalnych olejków roślinnych. Ciepła kąpiel połączona z masażem rozluźnia obolałe mięśnie i relaksuje, pomaga również w odchudzaniu i zwalczaniu cellulitu.

Młyn Klekotki resort & spa
– luksusowy hotel mieszczący się we wnętrzach zabytkowego młyna z XVII wieku. Położony w zachodniej, wciąż najmniej odwiedzanej przez turystów części Mazur, łączy historyczną zabudowę z bogatym programem rekreacyjno-sportowym i kameralną atmosferą. Obiekt oferuje 42 pokoje, w tym 8 apartamentów. Hotel dysponuje bogatym zapleczem konferencyjnym.

Na potrzeby szkoleń i spotkań biznesowych na terenie obiektu znajduje się kilka sal, wśród nich sala na rzece, sala kominkowa oraz sala w młynie. Do dyspozycji gości pozostaje także winiarnia, restauracja serwująca domowe i regionalne potrawy, ogród zimowy, gorące jacuzzi w środku lasu oraz urokliwe, kameralne SPA. Goście pragnący spędzić czas aktywnie, mogą skorzystać z wielu atrakcji: kajaki, rowery, nordic walking z instruktorem, bilard, korty tenisowe oraz fitness club. W okolicy hotelu znajduje się 18-dołkowe pole golfowe Sand Valley Golf & Country Club.

Więcej informacji na stronach: www.hotelmlynklekotki.pl oraz http://www.facebook.com/hotelmlynklekotki.

Komentarze do: Zdrowie dzięki wodzie

Ta treść nie została jeszcze skomentowana.

Dodaj pierwszy komentarz