Szukaj

Zapalenie płuc - mało skuteczna szczepionka

Podziel się
Komentarze0

Tysiące Kanadyjczyków powyżej 65 roku życia powala się kłuć każdego roku, aby się zaszczepić przeciwko pneumokokom, odpowiedzialnym za zapalenie płuc. Jednakże, zdaniem lekarzy, szczepionka ta, która została przetestowana w latach 70 na ludziach młodych i w doskonałym zdrowiu, nie wykazuje zbyt dużej skuteczności, jeśli chodzi o ludzi starszych.


Pani doktor Jennie Johnstone oraz jej koledzy z Uniwersytetu McMaster w Ontario przebadali i prześledzili dzieje 2950 pacjentów przyjętych do szpitala w Edmonton po tym, jak zachorowali na zapalenie płuc. Jedna trzecia tych ludzi, których średnia wieku była 68 lat, otrzymali wcześniej szczepionkę. Według doktor Jennie Johnstone, rezultaty badań są dość onieśmielające. Mówią bowiem o tym, iż przez 5 lat, prawie połowa pacjentów zachorowała, niezależnie od tego, czy byli zaszczepieni czy nie.


Jest to szczepionka, którą się zaleca ludziom starszym, powyżej 65 roku życia i więcej, inni ludzie są grupą ryzyka, ale wiemy, że wraz z wiekiem odpowiedź odpornościowa na szczepionkę także słabnie, mówi doktor John Carsley z Vancouver Coastal Health.

Na ten moment, program szczepień nie został jeszcze poddany w wątpliowść i nie może zostać przerwany tylko i ze względu na wyniki jednych badań. Doktor Jennie Johnstone ocenia, że trzeba w dalszym ciągu kontynuować szczepienie osób starszych, z powodu braku lepszej terapii. Wegług pani doktor, firmy farmaceutyczne powinne w każdym bądź razie pomyśleć o jakimś lepszym szczepieniu przeciwko pneumokokom.

Komentarze do: Zapalenie płuc - mało skuteczna szczepionka

Ta treść nie została jeszcze skomentowana.

Dodaj pierwszy komentarz