Szukaj

Wolność dla niepalących od 15 listopada

Podziel się
Komentarze0

Jeśli jesteś osobą niepalącą zapewne ucieszy Cię informacja, że już od 15 listopada wejdzie w życie nowelizacja ustawy o zakazie palenia w miejscach publicznych. Jeśli natomiast palisz…pójdź śladami Doroty Stalińskiej i rzuć palenie metodą Allena Carra. Już 15 listopada 2010 roku Polska dołączy wreszcie do grupy państw europejskich, w których obowiązuje zakaz palenia w miejscach publicznych.


Nowelizacja ustawy powoduje całkowity zakaz palenia w zakładach pracy, środkach pasażerskiego transportu publicznego, szpitalach i ośrodkach zdrowia, przedszkolach, szkołach i uczelniach wyższych, jednoizbowych lokalach gastronomiczno-rozrywkowych, obiektach sportowych, miejscach przeznaczonych do zabaw dzieci, pomieszczeniach obiektów kultury i wypoczynku oraz na przystankach. Założenie palarni będzie dobrowolne, jeśli więc nie powstanie, palacz złapany na paleniu w miejscu, gdzie obowiązuje zakaz, zapłaci grzywnę. Natomiast właściciel tej placówki zostanie obciążony karą aż czterokrotnie wyższą, niż osoba paląca.

Wejście ustawy zbiega się w czasie ze Światowym Dniem Rzucania Palenia. Nadarza się więc szczególna okazja, by podsunąć osobom pragnącym rzucić palenie skuteczną metodę. Ostatnio orędowniczką metody Allena Carra stała się znana polska aktorka, Dorota Stalińska, która paliła przez czterdzieści lat i skutecznie rozstała się z nałogiem po przeczytaniu książki „Prosta metoda jak skutecznie rzucić palenie”. Autor koncentruje się w niej na uzależnieniu mentalnym od palenia i papierosów, którego mechanizmy dokładnie poznał będąc ponad 33 lata nałogowym palaczem i wielokrotnie podejmując próby rzucenia palenia innymi metodami. Metoda Allena Carra pomaga w ostatecznym rozstaniu się z paleniem zarówno osobom, które palą dużo, bardzo dużo i od wielu lat, tym, którzy wielokrotnie próbowali bezskutecznie rzucić, jak również osobom palącym mało, towarzysko i przez krótki okres. Skuteczność metody jest tak wysoka, że na udział w seminarium antynikotynowym udzielana jest gwarancja zwrotu pieniędzy, w przypadku gdy jej uczestnik wróci do palenia.


Organizacja Allena Carra z siedzibą w Wielkiej Brytanii posiada 70 ośrodków na całym świecie. Dzięki Metodzie Allena Carra, miliony ludzi rzuciło palenie w ciągu ostatnich 20 lat. - Nikt z nas nie planował być palaczem do końca życia. Większość z nas chce rzucić, próbuje, i znów zaczyna od nowa. Można rzucić palenie skutecznie metodą Allena Carra – mówi Anna Kabat z Allen Carr Polska.- Jeśli nie zrobisz tego teraz, to kiedy? – pyta przewrotnie. Sama rzuciła palenie 8 lat temu właśnie metodą Allena Carra – wszyscy terapeuci prowadzący szkolenia to byli palacze, dzięki temu mamy autentyczne doświadczenie, a także jesteśmy wiarygodni – dodaje.

Komentarze do: Wolność dla niepalących od 15 listopada

Ta treść nie została jeszcze skomentowana.

Dodaj pierwszy komentarz