Szukaj

Wiosenna regeneracja

Podziel się
Komentarze0

„Na wiosnę zacznę...” - biegać, zdrowo się odżywiać, częściej korzystać z karnetu na basen... Do tego zbioru obietnic, które wielu z nas deklaruje o tej porze roku, powinniśmy dodać jeszcze jedną - zacznę regularnie wykonywać profilaktyczne badania i odwiedzać lekarza nie tylko podczas choroby. Noworoczne postanowienie lepszej dbałości o własne zdrowie, zarzucamy często już po kilku tygodniach.


Zawsze znajdzie się jakieś wytłumaczenie: a to zmęczenie, wyjazd służbowy, za krótki dzień, za zimno… Teraz, w przededniu wiosny, ponownie nabieramy motywacji do aktywności fizycznej. Wyciągamy rowery, biegamy, spacerujemy… Trzeba jednak pamiętać, że zdrowy tryb życia to nie tylko sport i zbilansowana dieta, ale również profilaktyka.

Wiosenna regeneracja

W związku z nadejściem wiosny większość kolorowej prasy przypomina o właściwym przygotowaniu się na zmianę pór roku. Publikowane są porady dotyczące pielęgnacji cery po zimie, odpowiedniego odżywiania włosów, zmiany diety czy większej aktywności ruchowej. Aby podjąć odpowiednie kroki regenerujące nasz organizm po zimie, musimy znać jego kondycję ogólną. Obniżenie odporności zimą, związane z niską temperaturą otoczenia czy częstymi infekcjami, powikłania po grypie to tylko niektóre z powodów, dla których wykonanie profilaktycznych badań powinno stać się corocznym obowiązkiem. Ważne jest, żeby rodzaj badań dostosować indywidualnie do płci i wieku, stylu życia, rodzaju pracy lub dolegliwości, jakie u siebie zauważamy.


Podobnie jak diety czy zestawy ćwiczeń skonstruowane w zależności od płci, istnieją również zestawy pakietów zdrowotnych przeznaczone specjalnie dla pań i panów. - Systematyczne, najlepiej coroczne wykonywanie podstawowych badań jest wskazane bez względu na wiek, styl życia czy samopoczucie. Dobrze jednak, kiedy zestawy przygotowane są specjalnie dla konkretnej grupy pacjentów. Wykonywane w Med Polonii badania w pakietach Zdrowa Pani, Zdrowy Pan, Zdrowy Manager kompleksowo pozwalają ocenić stan zdrowia oraz ewentualne narażenie na choroby występujące w danej populacji - mówi doktor Agnieszka Bujnowska, z przychodni szpitala Med Polonia. - Systematyczna diagnostyka i szybka reakcja na nieprawidłowości w postaci specjalistycznych konsultacji, może uchronić przed podstępnym rozwojem ewentualnej choroby – dodaje. Dlatego badania kontrolne powinniśmy wykonywać systematycznie nawet wtedy, gdy nie czujemy żadnych dolegliwości.


Zdrowie w prezencie

Poczucie dobrego stanu zdrowia powoduje, że nie czujemy potrzeby kontroli medycznej organizmu. Dobrze więc, jeśli znajdzie się ktoś, kto o nas zadba i sprawi nam oryginalny wiosenny prezent. Istnieją różnorodne oferty przychodni i szpitali, które proponują bony upominkowe, dzięki którym obdarowana osoba może kompleksowo zbadać stan swojego organizmu. Jest to prosty sposób na to, żebyśmy zatroszczyli się o zdrowie bliskiej osoby, która sama uważa, że badania nie są jej potrzebne. - Bony można wykorzystać zarówno na wizyty u lekarza specjalisty, jak i w ramach badań profilaktycznych. Czasami taki prezent to jedyny sposób, żeby zmotywować męża, żonę czy rodziców do kontroli stanu zdrowa - mówi doktor Agnieszka Bujnowska, kierownik przychodni szpitala Med Polonia. - Bony o zróżnicowanych nominałach uprawniają do skorzystania z usług medycznych w ramach wykupionej kwoty. Każdy pacjent może je dowolnie, w dogodnym dla siebie czasie wykorzystać – dodaje. Taki upominek to jeden z pomysłów na wiosenny przegląd naszego organizmu.

Między jazdą na rowerze i wizytą w SPA, konstruowaniem zdrowych posiłków i analizą suplementów diety podnoszących witalność organizmu, znajdźmy trochę czasu również na przebadanie naszego organizmu. Wówczas spokojniej będziemy cieszyć się słońcem i energią wiosny.

Komentarze do: Wiosenna regeneracja

Ta treść nie została jeszcze skomentowana.

Dodaj pierwszy komentarz