Szukaj

WHO alarmuje: zatruwa nas zanieczyszczone powietrze

Podziel się
Komentarze0

Raport WHO sygnalizuje, że jedna na osiem śmierci – a 7 milionów rocznie – są wynikiem zanieczyszczeń znajdujących się w powietrzu.

Niepokojące informacje

Wyniki nowych badań opublikowanych przez WHO są jeszcze bardziej dramatyczne niż sądzono. Liczba śmierci zwiększyła się od poprzedniego badania dwukrotnie, a zanieczyszczenia powietrza stanowią jedno z największych zagrożeń dla środowiska.

Powszechnie wiadomo, że zanieczyszczenia powietrza mają ogromny wpływ na wzrost liczby zachorowań na choroby układu oddechowego. Raport WHO podkreśla również, że zanieczyszczenia mogą przyczynić się do rozwoju raka i chorób sercowych.

Dokładniejsze badania

WHO twierdzi, że dane przedstawione w raporcie są zdecydowanie dokładniejsze niż te, które ukazywały się w poprzednich raportach. Nie tylko dlatego, że obecnie wiemy więcej na temat chorób spowodowanych zanieczyszczeniami, ale także dlatego, że technologia badania podobnych zjawisk została udoskonalona.

Zanieczyszczenia mogą spowodować śmierć

Badania WHO wykazały, że kraje z największym stopniem zanieczyszczenia powietrza to państwa z niskim lub średnim przychodem w południowo-wschodniej Azji i w zachodnich regionach Pacyfiku. W 2012 r. śmierć około 3,7 miliona osób związana była z zanieczyszczonym powietrzem na zewnątrz.

Opracowała: Monika Kachniarz

Komentarze do: WHO alarmuje: zatruwa nas zanieczyszczone powietrze

Ta treść nie została jeszcze skomentowana.

Dodaj pierwszy komentarz