Szukaj

Wariant zabójczej bakterii wykryty na holenderskich burakach

Podziel się
Komentarze0

Inna od tej, która jest przyczyną epidemii, która spowodowała już 31 zgonów w Europie, odmiana bakerii EHEC została odnaleziona na kiełkach buraków holenderskich, eksportowanych do Belgii oraz do Niemiec, jak ogłosiły niedawno holenderskie władze sanitarne.Wariant zabójczej bakterii enterokrwotocznej EHEC został wykryty na kiełkach buraków uprawianych przez producenta holenderskiego, potwierdziła w czwartek pani Marian Bestelink, rzeczniczka prasowa holenderskich władz sanitarnych, cytowana przez Agence France Presse.

To, czego jesteśmy pewni, to fakt, iż nie chodzi o ten wariant, który jest przyczyną epidemii w Niemczech. Chodzi tutaj o inną odmianę bakterii EHEC, podkreśliła rzeczniczka.


Kiełki buraków, eksportowane do Belgii i do Niemiec, zostaną wycofane ze sprzedaży.

W rzeczywistości, odmiana ta, nawet jeśli nie chodzi o odmianę zabójczą, może „wywołać różne choroby, nigdy nic nie wiadomo”, oznajmiła rzeczniczka.

W Europie, rzadki i bardzo wirulentny szczep bakterii spowodował śmierć już 31 osób, w tym 30 w Niemczech i jednej w Szwecji. Za przyczynę epidemii uważane są aktualnie kiełki.

Ostatnio, po raz kolejny powrócono do teorii dotyczącej ogórków, którą porzucono już 31 maja. Ale, ponieważ zabójcza bakteria została wykryta na resztkach ogórków odnalezionych w śmieciach chorej rodziny w Magdeburgu, w Niemczech, naukowcy po raz kolejny zaczęli się zastanawiać nad tym warzywem.

Komentarze do: Wariant zabójczej bakterii wykryty na holenderskich burakach

Ta treść nie została jeszcze skomentowana.

Dodaj pierwszy komentarz