Szukaj

Trzy produkty, które zwiększą wydajność mózgu

Podziel się
Komentarze0

Jedną z pierwszych rzeczy jaką zauważają ludzie, gdy czują się zmęczeni lub są pozbawieni snu jest brak jasności umysłowej. Mimo, że jest to prawdopodobnie wynikiem wielu, różnych czynników to istnieją produkty spożywcze, które poszerzają potencjał umysłowy.

Maca

Maca jest uprawiana i rośnie wysoko w Andach od tysięcy lat. Kwitnie na wysokość od 9000 do 14000 stóp w skrajnym klimacie – z zimnym wiatrem i silnym słońcu. Zdolność macy to zwiększenia wydajności umysłowej jest prawdopodobnie spowodowana tym, że działa bezpośrednio na gruczoły podwzgórza i przysadki mózgowej. Posiada także uzdrawiającą moc, aby odnowić nadnercza, które pomagają nam radzić sobie w sytuacjach stresowych.

Kakao

Kakao jest uważane za bardzo korzystny lek zawierający ponad 300 korzystnych związków chemicznych. Niestety, wiele produktów wytwarzanych z surowego kakao są niszczone poprzez przetwarzanie, gotowanie, rafinację, a inaczej denaturacji oryginalnego źródła. Przykładem są na przykład tabliczki czekolady, które posiadają bardzo niski poziom kakao, w porównaniu z innymi składnikami takimi jak cukrami, nabiałem, uwodornionymi olejami, soją i sztucznymi aromatami.

Kakao wykazało wzrost poziomu specyficznych neuroprzekaźników w mózgu, które pomagają propagować pozytywne nastawienie, ułatwia odmładzanie i podnosi nas na duchu. Niektóre z tych korzystnych substancji chemicznych zwartych w kakao, pomagają wydzielić:

  • Endorfiny – Kakao pobudza wydzielenie endorfin, które wywołują pozytywne, dobre uczucie,
  • Serotonina – Kakao podnosi poziom serotoniny i działa antydepresyjnie. Pomaga wywołać dobre samopoczucie,
  • Anandamid – również jest znany jako „chemiczne błogości”. Mózg wydziela anandamide gdy czujemy się szczęśliwi.  Kakao zawiera N – acylationiny, która zwiększa poziom anandamidu w mózgu i inhibitorów enzymów, które spowalniają jego uszkodzenie.
  • Fenyloetyloamina (PEA ) :naturalny związek chemiczny tworzony i wydzielany przez mózg , gdy jesteśmy zakochani. PEA działa antydepresyjne i pomaga zwiększyć koncentrację oraz czujność .

Korzyści z kakao są najsilniejsze w jego surowej postaci. Typowa czekolada nie powinny być uważana za terapeutyczną. Należy zwaracać uwagę na wysoki poziom kakao i unikać składników, takich jak cukier, nabiał i soja.

Reishi

Znany w medycynie wschodniej jako "grzyb nieśmiertelności" i "Króla Ziół„. Reishi jest grzybem leczniczym, który rośnie w różnych regionach świata, w których istnieją warunki wilgotne i umiarkowane.

Reishi pozytywnie wpływa na umysł, pomaga organizmowi utrzymać równowagę. Zrównoważone ciało jest oznaką zdrowego i prawidłowego funkcjonowania układu odpornościowego. Nie tylko, że adaptogenne właściwości tego zioła leczniczego zapewniają nam niesamowitą zdolność do panowania nad sytuacjami stresowymi, ale również łagodzące niepokój i zwiększające naszą jasność umysłu.
Reishi działa przeciwbakteryjnie i przeciwgrzybiczno, co ułatwia oczyszczanie układu trawiennego,  wzmacnia nerw błędny łączący jelito z mózgiem, w celu zwiększenia jasności i zdolności umysłowej.

Komentarze do: Trzy produkty, które zwiększą wydajność mózgu

Ta treść nie została jeszcze skomentowana.

Dodaj pierwszy komentarz