Szukaj

Szczepionki będą dla każdego!

Podziel się
Komentarze0

Podczas 65. Światowego Zgromadzenia Zdrowia, ministrowie ze 194 krajów zatwierdzili plan zwiększenia dostępu do szczepionek. Ma on na celu zapewnienie podstawowej immunizacji wszystkim dzieciom, w tym z regionów ubogich.Plan ma na celu zwiększenie oraz zapewnienie sprawiedliwego dostępu do szczepionek na całym świecie. Według planu, do 2020 roku ma się zmniejszyć śmiertelność z powodu chorób, którym można zapobiegać poprzez podawanie szczepionek.

Plan odnosi się głównie do regionów ubogich, gdzie dostęp do opieki zdrowotnej jest ograniczony. Obecnie, na całym świecie 4 na 5 dzieci otrzymuje podstawowy zestaw szczepień. Pozostaje jednak 20% dzieci, które, głównie ze względu na pochodzenie, nie mogą otrzymać immunizacji.


Globalny Plan Szczepień, koncentrując się na potrzebach zdrowotnych ludzi, ma doprowadzić do jeszcze lepszej koordynacji dostarczania szczepionek do każdego kraju i każdej społeczności.

Chociaż szczepienia ratują już miliony ludzi na całym świecie, wciąż są regiony, w których ludzie umierają z powodu chorób, którym można zapobiegać. Ponad 290 organizacji, reprezentowanych przez  urzędników, pracowników służby zdrowia, producentów leków, naukowców oraz osoby prywatne, przyczyniło się do wprowadzenia i zatwierdzenia planu.

Komentarze do: Szczepionki będą dla każdego!

Ta treść nie została jeszcze skomentowana.

Dodaj pierwszy komentarz