Szukaj

Szczepienia powodują stałe szkody?

Podziel się
Komentarze0

Pojawia się coraz więcej dowodów na to, że szczepionka Pandemrix (GSK), która była szeroko stosowana w Europie w czasie epidemii świńskiej grypy w okresie 2009 – 2010, jest odpowiedzialna za poważne i trwałe skutki uboczne u wielu zaszczepionych. Okazuje się, że co najmniej 800 dzieci, z których większość mieszka w Szwecji, cierpi teraz na narkolepsję z powodu szczepionki.Niektórzy rządowi oficjele domagają się odpowiedzi.

Już w 2012 roku badanie opublikowane w Public Library of Science ONE, przedstawiało przypadki narkolepsji u nastolatków i dzieci poniżej 17 roku życia, którym podano Pandemrix.

Proporcje zachorowalności wzrosły o ok. 1,7%, a naukowcy w tamtym czasie wykazali, że to właśnie masowe szczepienie było bezpośrednio powiązane z tym wzrostem.

Emmanuel Mignot, jeden z największych światowych ekspertów narkolepsji mówi, że jego zdaniem nie ma żadnej wątpliwości co do tego, że Pandemrix jest bezpośrednio powiązany ze wzrostem zachorowalności na narkolepsję pośród Europejczyków.


Goran Stiernstedt, pracownik szwedzkich służb zdrowia, określa problem „medyczną tragedią”.

Około 5 mln Szwedów zaszczepiło się przeciwko H1N1 w latach 2009 - 2010, a szacuje się, że zaledwie 30 osób zostało ocalonych dzięki szczepionce przez zgonem z powodu świńskiej grypy, natomiast 200 zapadło na narkolepsję.

EMA (European Medicines Agency) szybko zablokowała szczepionkę przed dalszym administrowaniem u ludzi poniżej 20 roku życia, ale szkoda już się dokonała. I o ile Pandemrix nie zostanie całkowicie zakazany we wszystkich grupach wiekowych, możemy spodziewać się kolejnych doniesień o jego szkodliwym działaniu.

W 2011, GSK została oskarżona o sprzedawanie lekarstw i szczepionek skażonych bakteriami. Wskazówka od informatora wywołała federalne śledztwo, które ujawniło, że firma GSK celowo zanieczyszcza produkty, aby obciąć koszty ich wytwarzania, a także w niedbale produkuje niektóre leki z wody zanieczyszczonej bakteriami.

Komentarze do: Szczepienia powodują stałe szkody?

Ta treść nie została jeszcze skomentowana.

Dodaj pierwszy komentarz