Szukaj

Szczepienia powodują stałe szkody?

Podziel się
Komentarze0

Pojawia się coraz więcej dowodów na to, że szczepionka Pandemrix (GSK), która była szeroko stosowana w Europie w czasie epidemii świńskiej grypy w okresie 2009 – 2010, jest odpowiedzialna za poważne i trwałe skutki uboczne u wielu zaszczepionych. Okazuje się, że co najmniej 800 dzieci, z których większość mieszka w Szwecji, cierpi teraz na narkolepsję z powodu szczepionki.Niektórzy rządowi oficjele domagają się odpowiedzi.

Już w 2012 roku badanie opublikowane w Public Library of Science ONE, przedstawiało przypadki narkolepsji u nastolatków i dzieci poniżej 17 roku życia, którym podano Pandemrix.

Proporcje zachorowalności wzrosły o ok. 1,7%, a naukowcy w tamtym czasie wykazali, że to właśnie masowe szczepienie było bezpośrednio powiązane z tym wzrostem.

Emmanuel Mignot, jeden z największych światowych ekspertów narkolepsji mówi, że jego zdaniem nie ma żadnej wątpliwości co do tego, że Pandemrix jest bezpośrednio powiązany ze wzrostem zachorowalności na narkolepsję pośród Europejczyków.

Zobacz również:Goran Stiernstedt, pracownik szwedzkich służb zdrowia, określa problem „medyczną tragedią”.

Około 5 mln Szwedów zaszczepiło się przeciwko H1N1 w latach 2009 - 2010, a szacuje się, że zaledwie 30 osób zostało ocalonych dzięki szczepionce przez zgonem z powodu świńskiej grypy, natomiast 200 zapadło na narkolepsję.

EMA (European Medicines Agency) szybko zablokowała szczepionkę przed dalszym administrowaniem u ludzi poniżej 20 roku życia, ale szkoda już się dokonała. I o ile Pandemrix nie zostanie całkowicie zakazany we wszystkich grupach wiekowych, możemy spodziewać się kolejnych doniesień o jego szkodliwym działaniu.

W 2011, GSK została oskarżona o sprzedawanie lekarstw i szczepionek skażonych bakteriami. Wskazówka od informatora wywołała federalne śledztwo, które ujawniło, że firma GSK celowo zanieczyszcza produkty, aby obciąć koszty ich wytwarzania, a także w niedbale produkuje niektóre leki z wody zanieczyszczonej bakteriami.

Komentarze do: Szczepienia powodują stałe szkody?

Ta treść nie została jeszcze skomentowana.

Dodaj pierwszy komentarz