Szukaj

Szczepienia: ciągle niezbędne!

Podziel się
Komentarze0

Spadek poziomu szczepień zupełnie niepotrzebnie naraża dzieci, u których przypadki zarażenia odrą są coraz liczniejsze. Ważne jest więc, aby przypominać, zwłasza w tygodniu szczepień, o tym, iż szczepienia są niezbędne!Francuskie narodowe stowarzyszenie dyplomowanych przedszkolanek oraz studentów (Association nationale des puéricultrices diplômées et des étudiantes, ANPDE), alarmuje o spadku poziomu szczepień u dzieci. Stowarzyszenie ANPDE przypomina jednocześnie, że szczepienia te są niezbędne, aby ochronić dzieci przed licznymi śmiertelnymi chorobami.

Organizacja ANPDE mobilizuje się więc, aby zaalarmować i poinformować wszystkich rodziców o grożących niebezpieczeństwach.

Zaszczepienie dziecka jest niezbędne, jeśli chcecie ochronić je przed ciężkimi chorobami, przypomina pani Anaïg Bellido, pielęgniarka pracująca w żłobku przyszpitalnym, będąca członkiem stowarzyszenia. Jest to również akt solidarności, pozwalający poprawić poziom zdrowia całej populacji, dodaje specjalistka.

Między 2000 rokiem a 2008 rokiem w rzeczywistości, liczba zgonów z powodu odry zmniejszyła się o 78% we Francji. Ale od kilku lat, choroba znów powraca, niestety. Do tego stopnia, iż władze francuskie mówią o prawdziwej epidemii: 604 przypadki w 2008 roku, ponad 5 000 w roku 2010, ale teraz, ... stwierdzono 3 800 przypadków odry u dzieci, w ciągu zaledwie dwóch pierwszych miesięcy 2011 roku!


W sumie, pięcioro dzieci już zmarło z powodu choroby, która przecież miała całkowicie zniknąć z Europy.

Uwrażliwić rodziców!

Oznacza to pięć zgonów w rzeczywistości, zupełnie niepotrzebnych, spowodowanych w istocie infekcją, przed którą łatwo się przecież uchronić, a to dzięki szczepionce bardzo skutecznej i pewnej.

Ponieważ, jak mówią władze francuskie, to właśnie spadający poziom szczepień sprzyja rozprzestrzenianiu się wirusa.

Stwierdzam dzisiaj wielką niepewność wśród rodziców, którzy wahają się z zaszczepieniem swojego dziecka, kontynuuje pani Anaïg Bellido. Informacje krążą, przede wszystkim w internecie, i rzadko kiedy są one korzystne dla szczepień.

Pierwszą misją pielęgniarki przedszkolnej jest obserwowanie rozwoju dziecka w jego środowisku życia, w pełni bezpieczeństwa. Naszą funkcją jest pomaganie rodzicom w zapewnianiu dziecku dobrego zdrowia. A polega to na podstawowych działaniach, od samych narodzin. Szczepionka jest tego częścią, wyjaśnia pani Anaïg Bellido.

Ze swoją ekipą, pielęgniarka została wysłana na misję przez Regionalą Agencję Zdrowia w Akwitanii, w celu informowania rodziców w trakcie Europejskiego Tygodnia Szczepień. Jest to uwrażliwianie, które przekracza nawet ramy tej operacji.

Nie przestaniemy, następnie, informować rodziców na temat znaczenia szczepień,
zapewnia pani Anaïg Bellido.

Komentarze do: Szczepienia: ciągle niezbędne!

Ta treść nie została jeszcze skomentowana.

Dodaj pierwszy komentarz