Szukaj

Szaleńcze pijaństwo koszuje Amerykę 224 miliardy dolarów, jak podaje raport

Podziel się
Komentarze0

Nadmierna konsumpcja alkoholu kosztuje Stany Zjednoczone ponad dwieście dwadzieścia miliardów dolarów, według nowego raportu opublikowanego przez Centers for Disease Control and Prevention. Badanie to ma być opublikowane w listopadowym wydaniu American Journal of Preventive Medicine.


Ile kosztuje pijaństwo Amerykanów?

Koszty te są związane w głównej mierze z mniejszą produktywnością pracowników po nocy pijaństwa (ponad 72% z całości). Koszty zdrowotne z kolei sięgają 11% z tej sumy, według Centers for Disease Control and Prevention. Dziewięć procent tej sumy w końcu pochodzi z kosztów związanych z przestępstwami, popełnianymi pod wpływem alkoholu; z kolei sześć procent z tej sumy jest związanych z kosztami prowadzenia samochodu pod wpływem alkoholu i kosztami stłuczek oraz wypadków.

Statystyki te, oparte na danych z 2006 roku, czyli najnowszych dostępnych danych, pokazują, że nadmierne picie alkoholu w ostatatecznym rozrachunku kosztuje każdego Amerykanina 746 dolarów „na głowę”.


Badania te wykazały, że szaleńcze picie oznacza również szaleńcze wydatki, nie tylko dla osoby, która pije, ale również dla rodzin, dla społeczności i dla całego społeczeństwa, podkreśla dyrektor Centers for Disease Control and Prevention, pan Thomas R. Frieden, który jest lekarzem medycyny.

To wszystko są to dodatkowe koszty dla całego społeczeństwa, dla systemu zdrowia, dla miejsc pracy, a także dla systemu sprawiedliwości, dodaje jeszcze doktor  Thomas R. Frieden. Odpowiedzialne zachowanie każdego z nas, a także skuteczna polityka, pozwolą zmniejszyć poziom niezdrowego picia. Za tym pójdzie również redukcja kosztów opieki zdrowotnej i wszystkich innych kosztów. Nie mówiąc już o wzroście produktywności.

Inne badanie na temat alkoholizmu

Ostatnio, pewne badania wykazały, że kobiety urodzone po Drugiej Wojnie Światowej (co oznacza, z grubsza, dzisiejsze kobiety) również nie stronią od alkoholu, oddając się tak zwanemu binge drinking, a także rozwijają więcej zaburzeń związanych z alkoholem, niż ich przodkowie.

Badanie to, które zostało opublikowane w dzienniku Alcoholism: Clinical & Experimental Research, stwierdziło również, że różnice między pijącymi kobietami i pijącymi mężczyznami zaczynają się zacierać.

Komentarze do: Szaleńcze pijaństwo koszuje Amerykę 224 miliardy dolarów, jak podaje raport

Ta treść nie została jeszcze skomentowana.

Dodaj pierwszy komentarz