Szukaj

Superherosi potrzebni od zaraz

Podziel się
Komentarze0

Nie dlatego, że Ziemi grozi zagłada, ale dlatego, iż ludzkość siedzi na tykającej bombie: otyłość, alkohol, nikotynizm i inne zagrożenia, nad którymi pochylili się międzynarodowi naukowcy z uniwersytetów w Leeds, Alberta oraz Wisconsin.Specjaliści ci nawołują władze zdrowotne do rozpoznania roli, jaką mogą odegrać liderzy dla ratowania zdrowia publicznego. Kim jednak mieliby być ci liderzy?

Artykuł na ten temat ukazał się w przeglądzie Lancet

Główny autor badania, prof. Darren Shickle, przełożony Academic Unit of Public Health na University of Leeds, wyjaśnia: dla ratowanie zdrowia publicznego ważne jest, aby aktualni i nowi profesjonaliści w dziedzinie zdrowia stali się prawdziwie skutecznymi liderami. Dobrym przykładem jest Jamie Olivier, który potrafi angażować i inspirować całe tłumy. Musimy działać w ten sam sposób, aby zapewnić zdrowiu publicznemu takich samych liderów, którzy mieliby takie same umiejętności i potrafili sprostać wyzwaniom zdrowotnym dzisiaj i w przyszłości.


Światowa Organizacja Zdrowia ocenia rozmiar tego wyzwania podkreślając, iż poziom otyłości na całym świecie wzrósł dwukrotnie od 1980, a szkodliwe spożycie alkoholu skutkuje każdego roku blisko 2,5 mln zgonów. Tytoń z kolei zabija ponad 6 mln ludzi każdego roku.

Prof. Tom Oliver z University of Wisconsin dodaje: musimy zapewnić takich liderów w wielu sektorach społeczeństwa. Musimy zrozumieć przyczyny i konsekwencje tych największych zagrożeń dla naszego zdrowia i samopoczucia. Musimy mieć takich liderów, którzy potrafią przetłumaczyć to zrozumienie na działania polityczne wdrożone w ramach odpowiedzi na te zagrożenia.

Komentarze do: Superherosi potrzebni od zaraz

Ta treść nie została jeszcze skomentowana.

Dodaj pierwszy komentarz